Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
mormot - помощник
Има два начина за огъване на картона или поне аз толкова знам.Единия е като го намокриш , адругия е като го цепиш през 5-6см.
leonardo_vd - модератор
mormot написа:
Има два начина за огъване на картона или поне аз толкова знам.Единия е като го намокриш , адругия е като го цепиш през 5-6см.
Значи начините стават 3. Щото се огъва и без да се мокри и нарязва.
mormot - помощник
leonardo_vd написа:
mormot написа:
Има два начина за огъване на картона или поне аз толкова знам.Единия е като го намокриш , адругия е като го цепиш през 5-6см.
Значи начините стават 3. Щото се огъва и без да се мокри и нарязва.
Ще се радвам да споделиш с нас и третия начин.Аз съм писал че знам само два.Благодаря предварително.
LSFC - напреднал
mormot написа:
leonardo_vd написа:
mormot написа:
Има два начина за огъване на картона или поне аз толкова знам.Единия е като го намокриш , адругия е като го цепиш през 5-6см.
Значи начините стават 3. Щото се огъва и без да се мокри и нарязва.
Ще се радвам да споделиш с нас и третия начин.Аз съм писал че знам само два.Благодаря предварително.
Е това е коментирано вече в друга тема, Леонардо така и не иска (обяснимо за мен поне ) да обясни, т.е. каза с две три думи кой разбрал разбрал.
leonardo_vd - модератор
мисля че съм обяснил достатъчно и не крия нищо. А който е разбрал, значи има представа какво прави.
LSFC - напреднал
leonardo_vd написа:
мисля че съм обяснил достатъчно и не крия нищо. А който е разбрал, значи има представа какво прави.
да бе това имах в предвид
LSFC - напреднал
Започнах тавана :
очаквайте снимки

като начало очертах извивките на тавана на земята и по тях огънах УД профилите след което измерих точките ( това са най- дългата средната и по малката извивка на чертежа и показано) и сега ще закача на тавана горния УД профил извития , обаче долния профил трябва да е също така огънат
според мен и всичко изчетено тук това може да стане след като завия гипсокартонения кант и по него да огъна долния УД профил и чак след това да сложа ЦД профилите


така ли е или ще сгреша.
leonardo_vd - модератор
LSFC написа:
Започнах тавана :
очаквайте снимки

като начало очертах извивките на тавана на земята и по тях огънах УД профилите след което измерих точките ( това са най- дългата средната и по малката извивка на чертежа и показано) и сега ще закача на тавана горния УД профил извития , обаче долния профил трябва да е също така огънат
според мен и всичко изчетено тук това може да стане след като завия гипсокартонения кант и по него да огъна долния УД профил и чак след това да сложа ЦД профилите


така ли е или ще сгреша.
Завиваш UD профила на тавана след което завиваш лентата картон и извивката вече е получена. Нарязваш още едно UD и го завиваш по долния край на лентата, ако разбира се е нивелирана. Чак след това слагаш CD-тата.
LSFC - напреднал
Започна се :
сам съм и не съм го правил никога


качавам само 3 снимки защото краката не ме държат

Прикачен файл

tn_DMC_0002.JPG
Направих си го първо на пода
tn_DMC_0002.JPG (44.52 KиБ) Видяна 6082 пъти

Прикачен файл

tn_DMC_0004.JPG
няма кой да ми държи
tn_DMC_0004.JPG (34.58 KиБ) Видяна 6082 пъти

Прикачен файл

tn_DMC_0005.JPG
Е май стана за сега
tn_DMC_0005.JPG (30.89 KиБ) Видяна 6082 пъти
masteradmin - майстор
добро начало надявам се да има още снимки

Тема "Съвет за осветлението" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: