Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
nbr - специалист
В Бриколаж и Практикер видях едни тънки и леки панелчета (не знам как се казват) за лепене на тавана. 49.5х49.5см са големи и пакет с 10бр е 5-6лв. Имат различни дизайни. Добро решение ли е за ремонт на таван? По ъглите на тавана ми има напукани участици и мисля да ги изчистя и отгоре да залепя плочите. Мисля, че могат и да се боядисват.
sian - специалист
Лепят се с универсално строително лепило аз ползвах на Лакпром.Боядисват се с латекс.
freshenero - специалист
Или със акрилен силикон. :roll:
housedoktor - майстор
Добро решение са понякога.Само не ги лепи с монтажно лепило(има разтворители).Използвай спец. лепило за целта,Ц400 или акрилен уплътнител
nbr - специалист
Плочките купих преди няколко дни, днес взех и силикон. Тея дни ще им дойде реда и ще се похваля ;)
Дали ще имат нужда от боядисване в началото? Мислех първо да боядисям стените, после да налепя плочките и да спестя отсичането. Чух обаче и мнение, че ще им трябва боядисване...
BanoTheWolf - специалист
Ето какво направих на селото на една приятелка. По тавана имаше тапети, които махнах, а които не успях ги надрасках и след това със стротиелно лепило на Лакпром залепих по краищата и в средата тези стиропорени плочи, които са 50х50см. На места тавана е двускатен и се получи просто прекрасно :) Това стана в рамките на един ден и затова не успях да го боядисам и тази работа оставих на нея :) На места, където се отваря по-голяма фуга съм минал със акрилен силикон.



Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение




В тази връзка искам да попитам, тъй като не знам резултата след боядисването (ако такова е направила де) тези плочи не пожълтяват ли след време дори и да са боядисани хубаво. У нас в едната стая има фриз около полилея и по ъглите хоризонтално и вертикално има первазчета. Мина се година и половина и гледам, че нещо ми жълтенеят (фактора наречен пушене в помещението също му оказва негативно влияние). Ако някой има опит с по-дълъг период от време моля нека го сподели, тъй като мисля в съседна стая, която подготвям да налепя такъв таван, но се колебая все още.
nbr - специалист
И аз днес залепих моите, но фотото не е в мен... Моите плочки са такава шарка, която трябваше да стане едно цяло, но сенкине на снадките си личат. Ще ги мина с акрилен силикон и след боя предполагам ще има някакъв ефект. Но това по нататък ще бъде...
chochobubik - напреднал
Преди време залепих такива плоскости и в кухнята. Оказа се, че на места съм се поувлякъл с лепилото (строително). Вземах латекс и го боядисах. Получи се идеално.

P.S. В Бриколаж има мостри боядисани с различни цветове.
hadjiivanov - напреднал
Някой има ли впечатления от първа ръка, как се представят въпросните плочи като топлоизолация? И каква е вероятността от поява на мухъл, ако се поставят на тавана на последен етаж?
solo5 - майстор
BanoTheWolf, много добра работа :respekt:

Тема "Декоративни плочи за таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: