Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
peter_m - специалист
За да не отварям нова тема да питам тук. Слагах стиропорени корнизи. На тези, които са с "цветя" снадките не си личат (тъй като са релефни и не се забелязват), обаче имам едни гладки и много си личи, където се свързват два корниза. слагах силикон, боядисвах, пак слагах, пак боядисвах - личи си и това е. На всичкото отгоре има лампи, които подчертават (д)ефекта. Мислих си да залепя на снадката някаква тънка лепенка и да я боядисам отгоре. :?
chochobubik - напреднал
hadjiivanov написа:
Някой има ли впечатления от първа ръка, как се представят въпросните плочи като топлоизолация? И каква е вероятността от поява на мухъл, ако се поставят на тавана на последен етаж?
Вече пета година, започвам шеста, от както съм с такива в хола и детската стая. Няма никакви следи от мухъл или влага (отоплявам се с централно парно). Като топлоизолация има някакъв малък ефект но все пак говорим за 5мм.

P.S. Живея на последен етаж
jekasus - майстор
peter_m написа:
За да не отварям нова тема да питам тук. Слагах стиропорени корнизи. На тези, които са с "цветя" снадките не си личат (тъй като са релефни и не се забелязват), обаче имам едни гладки и много си личи, където се свързват два корниза. слагах силикон, боядисвах, пак слагах, пак боядисвах - личи си и това е. На всичкото отгоре има лампи, които подчертават (д)ефекта. Мислих си да залепя на снадката някаква тънка лепенка и да я боядисам отгоре. :?
С шпатули, дето китосват коли. Сатен-гипс или финална шпакловка(има готова в малки опаковки). Шпакловаш снадките, пришкурваш и си готов :roll:
chochobubik - напреднал
При мен се случи друго: след около половин година корнизите започнаха да се "свиват". Отвориха фуги около 5мм. Запълвах ги със силикон, парчета от корниза и нямаше никакъв ефект
gamencerista - специалист
ДА вдигна стара тема някой да каже ако може каква фуга се оставя или се лепят плътно една до друга и може ли да се боядисват с латекс направо :)
EDI - майстор
Плътно се лепят, може да се боядисва направо.
diss - специалист
Да използвам темата, да не пускам нова.
Мисля, да налепя такива плоскости на тавана в апартамент. Сега си е обикновена шпакловка и латекс. Отгоре се отоплява, но мисля че все пак ще има минимален изолационен ефект? Какво лепило да ползвам най-добре цена/качество, че като чета 100 мнения има?
diss - специалист
Открехнете ме с какво и как е най-добре да се лепят? Основата е шпакловка с латекс.
EDI - майстор
Върху латекс, ако е здрав слоя полиуретаново лепило или пяна.
diss - специалист
Латекса е здрав.
С акрилен силикон или някакво Ц400 не е ли по–добре?

Тема "Декоративни плочи за таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: