Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Тани - модератор
Няма такова нещо! В момента съм вързал тестово едно LED захранване китайче да си работи на празен ход и към него на изхода съм свързал три отделни кръга -

- 5 бр. лунички по 3W
- Led лента около 1 метър
- лед лента около 2,5 метра

всичко това се включва по отделно , а захранването е постоянно включено в мрежата! Минималната мощност е само за импулсните захранвания за лунички , които изкарват променливо напрежение на изхода, а не за LED захранванията при които на изхода имаме изправено и стабилизирано напрежение!
VLADO66 - майстор
Точно това ми беше мисълта-че трябва LED-трансформатор,а не какъв да е :partyman:
snsh - напреднал
Тани написа:
Точно от тези лунички бягай! Ще ти направят 6 малки кръга на пода или каквото е точно под тях и ще трябва да разчиташ САМО на отразената от кръговете светлина за осветление на останалата част от банята! Търси с ъгъл 120°.
Поразрових се малко и се натъкнах на този вид светодиод: разстлан диод (COB) с ъгъл на осветеност 80 градуса.
Такъв вид светодиод ще е най-подходящ за мен?
snsh - напреднал
VLADO66 написа:
Точно това ми беше мисълта-че трябва LED-трансформатор,а не какъв да е :partyman:
Захранването е ВОДОУСТОЙЧИВ СТАНДАРТЕН LED ЗАХРАНВАЩ БЛОК на Mean Well мод. LPV-35-12 с 2 години гаранция.
Мисля, че ще свърши работа.
Тани - модератор
Да комбинацията е добра! Ще ти върши работа!
Здравейте. Въпрос към знаещи. Ако ключето за включване на захранващ блок със 3 лунички се намира на 1,5 метра от захр. блок, пак ли трябва да се свърже със кабел 2.0-2.5 квадрата ? Благодаря.
Тани - модератор
Зависи дали прекъсваш захранването от входящата страна на захранването или от изходящата. Като правило обаче - какъвто ти е кабела , просто го удължаваш със същото сечение. За толкова малка дължина няма да има пад на напрежение. Внимавай обаче за тока на ключа! Ако е на изходящата страна, тока може да е много голям ! На грубо, при 12V захранване, тока на изходящата страна (12V DC) е около 20 (двадесет) пъти по-голям, отколкото от към страната на мрежата (220V AC)!
Благодаря за отговора. Значи ключ от към входа на захранване (105 W)може да се окабели с кабел 2х0.75 - 2х1.0 квадрата ?
Тани - модератор
Не, не може! Първо трябва да провериш на какъв предпазител са свързани и спрямо него трябва да избереш кабела!
radius - майстор
Тани,
Препоръчваш влагозащитено ЛЕД захранване, какво е предимството пред траф( не импулсно захранване)? За баня трафовете не са ли достатъчно влагозащитени - нали са заляти и имат една клема - какво повече?
Харесах едни светодиодни луни на LR с 1 голям диод, 120 градуса ( около 9-10лв.). Видя ми се доста добра осветеността.
За баня с ЛЕД луни на 12В, задължително ли е да са влагозащитени декоративните тела? Гледах едни тела, но ми се струва, че доста ще спират светлината, а и ъгъла може да режат.

Тема "Таван-лунички" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: