Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Panzer - специалист
Колеги, имам някои въпроси за направата на окачен таван. Направил съм предстенните обшивки и сега идва ред и на тавана . Стаята е с размери 4,60м на 3,40м. Рагледах проспекта на кнауф и се спрях на двойна скара. От предишни теми за окачени тавани реших, че носещите профили се монтират по дългата страна. Трябва ли да се снаждат по някакъв начин, тъй като дължината им е по-малка? След като пусна нивото на тавана и монтирам УД-тата, как става нивелирането на ЦД профила? Мога ли да поставя носещото ЦД в/у УД профила?

Прикачен файл

22.JPG
Предстенна обшивка
22.JPG (96.56 KиБ) Видяна 9541 пъти
ivanovrg - специалист
дотук браво
радва ме когато видя някой,който да работи добре и да не праска парченца около прозореца

за снаждане на CD има снадки
питай в магазина и ще ти ги покажат

за нивелирането незнам,понеже го правя с лазер

и ДА-CDто може да стъпи върху UD то
Panzer - специалист
Мисълта ми бе, че след като си дам ниво и монтирам УД на стената, след това мога да сложа носещото ЦД в/у него и да следя да не провисне като го захващам за окачвачите. В това ли се изразява нивелирането? след това монтажните ЦД-та няма как да не са нивелирани, прав ли съм?
subzero - специалист
ако разбирам правелно въпроса ти тази статия е за теб :) разгледаи как се прави с опъването на канапа и как трябва да ти е монтажния профил CD и мисля че ше ти стане всичко ясно :) http://www.napravisam.bg/index.php?id=visuals&sid=99 sorry :)
Последна промяна от subzero на вт авг 31, 2010 8:01 pm, променено общо 1 път.
Panzer - специалист
само да дадеш линк :)
stenmark - специалист
Не слушай някой че се нивелира с конец!!! Това за лазара е голям майтап за 15кв :lol: Слагаш цд върху уд това за носещите а монтажните влиза в уд.Нивелирай с нивелацията която си пуснал нивото като я завърташ на всяко ново мерене.Ако не си го нивелирал добре си проличава като закопчаваш с анкервинкела монтажното цд.Не е задължително да е по дългата част носещия профил,всичко зависи от размерите да няма голяма фира,от към профили и картон.Ще се справиш и не бързай да купуваш снадки за цд,не ти ли остана малко уд.Снего става по здраво и гледай където е снадено цд да има наблизо окачвач.Успех!
ivanovrg - специалист
stenmark написа:
Това за лазара е голям майтап за 15кв :lol:
кое е майтапа незнам
и 2 кв. да правя винаги с лазер(понеже имам)и ми е по лесно и барзо
marto - специалист
Аз пък що си мисля че от двойна скара нямаш нужда..нито имаш нужната височина нито помещението ти е кой знае колко голямо
ivanovrg - специалист
двойната скара се прави по лесно
има само 2-3 носещи да се нивелират

Тема "Окачен таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: