Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
desito07 - помощник
здравейте майстори,предстои ми направа на окачен таван в баня с площ 4кв.м. :) Прочетох всичко, което е поместено в тази тема и разбрах следното: Окачения таван е тип РАСТЕРЕН и се състои от плоскости ТЕРМОФОН с размери 60/60 см!!!Бихте ли ми казали повечко за тези Т-профили, които са ми необходими!!! :?: При баня с тази площ какво друго ще ми е необходимо??? :? Благодаря предварително

Открийте доказани професионалисти за направа на окачени тавани
desito07 - помощник
забравих да спомена, че тавана е с размери 2х2 метра
nasko1 - специалист
Здравей! По принцип ти трябват L-профили които се захващат за плочките. и T- профили на които лежът квадратите 60/60. Не съм много запознат но мисля че за баня се използват минералфазерни плоскости(водоустойчиви). и дгугото което е този тип тавани се правят по поръчка.
bisplus - специалист
Таван от този тип не се "прави по поръчка" освен ако не поръчаш на някой майстор да ти го направи! :-D Направих една схема подходяща точно за в случая, която(поне така предполагам) ще даде по ясна представа от колкото да се описва с думи! :) :) От теб остава само да изброиш какви и колко профили и платна ще ти трябват и след това монтажа....ако плочките са до тавана внимавай като ги пробиваш да не ги нацепиш и тъй като квадратурата не е голяма можеш за захващане на профилите в тавана да използваш обикновенна тел!

Прикачен файл

Untitled-1.jpg
Untitled-1.jpg (60.91 KиБ) Видяна 30995 пъти
desito07 - помощник
здравейте отново, вчера се разходих по магазините и взех от тези плоскости 60/60см - термофон, специално за водоустоичиви помещения!!!Предложиха ми 3 вида окачвачи - взех от тези с тел!!! Bisplus много ти благодаря за схемата, можеш ли ми показа друга схема на която има и окачвачи???? Искам да видя как се сварзват окачвачите за профилите. :?:
bisplus - специалист
Предполагам, че ми говориш за такъв вид окачвачи?! :)

Прикачен файл

T_Lay_In_On_UK_sysov.gif
T_Lay_In_On_UK_sysov.gif (13.31 KиБ) Видяна 30928 пъти
desito07 - помощник
Ей страхотно, точно такива съм купила и точно такава схема ми трябваше!!!Аз някъде я гледах същата или подобна, на не мога да се сетя къде из форума!!Много ти благодаря, остава сега във събота да го монтираме с баща ми :-D
Стефан - майстор
НЕ ПРАВИ окачен таван в баня!!! Възможно е да съжаляваш след няколко месеца :?
masteradmin - майстор
Може би трябва да се обосновеш. Защо ? Аз имам окачен таван (алуминиев хънтър) от 10г. и в момента е като нов - МНОГО съм доволен и го препоръчвам на всеки.
Нещо подобно на този
bisplus - специалист
Надявам се да съм помогнал...ще чакаме снимки да видим как е станало! :) :) :)

Тема "какво е необходимо за окачен таван в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: