Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
alonso - напреднал
Здравейте, при мен окачените тавани са с най-стандартно изпълнение - ъглови куфари с ниша. Тъй като имам намерението сам да си монтирам светодиодната лента, исках да попитам къде е най-подходящо да се залепи.

За по-лесно съм направил следната схемичка:

Изображение

На коя от 3-те точки в нишата трябва да се залепи, за да е възможно най-ефективна?
FMaster - специалист
Единствено на втора позиция. На позиция едно не е ефективно, осветява хоризонтална плоскост, на теб ти трябва индиректно осветление, което да пречупва светлината надолу.
alonso - напреднал
Ако е на позиция 2, ще се застъпва с трансформатора :) Той реално ще лежи на дъното на нишата, няма къде другаде да го сложа :)
fukarata - напреднал
Май малко късно отговарям, но все пак..

Аз като правех подоно упражнение за осветление под шкафовете в кухнята да ми светят на плота, просто експериментирах.

Можеш да свържеш лентата към тока и да я закрепиш без да я лепиш на различните позиции и да видиш как ти харесва.

Добре, че направих това при мен, защото първоначалната ми идея се оказа най-лошия вариант :)
svetliopi44 - Чирак...
fukarata написа:
Май малко късно отговарям, но все пак..

Аз като правех подоно упражнение за осветление под шкафовете в кухнята да ми светят на плота, просто експериментирах.

Можеш да свържеш лентата към тока и да я закрепиш без да я лепиш на различните позиции и да видиш как ти харесва.

Добре, че направих това при мен, защото първоначалната ми идея се оказа най-лошия вариант :)

+1 :)
a.3 - напреднал
Аз първо я залепих на позиция 1 и хич не ми хареса резултата - лентата се отразяваше и се виждаше в прозорците светеше странно като отрязано по стените и тн.. След което я отлепих и залепих (добре че и остана лепка :)) на позиция 2 и всичко заспа!
Успех
Shark - специалист
Питах в магазин, в който продават ЛЕД ленти и ми казаха, че лентата се поставя на позиция 1 от схемата на колегата (правилно поставена най-добре отсича светлината на позиция 1). Отделно зависи ефекта, който се търси и съответно къде да се постави лентата.

a.3, така както го описваш, имам чувството, че си сложил лентата на позиция 1, но по-високо от колкото е трябвало и затова се отразява, а и сигурно не отсича светлината, а осветява тавана в дълбочина.

Ако ти е удобно, качи няколко снимки да видим, как свети от любопитство?!
FMaster - специалист
a.3 написа:
Аз първо я залепих на позиция 1 и хич не ми хареса резултата - лентата се отразяваше и се виждаше в прозорците светеше странно като отрязано по стените и тн.. След което я отлепих и залепих (добре че и остана лепка :)) на позиция 2 и всичко заспа!
Успех
Никога не говоря глупости !!! :drinkers:

Тема "Монтиране на светодиодно осветление - къде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: