Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
dokobg - специалист
Чаро написа:
Тоя таван в заведение ли е?
Не, в къщи е :-D и да Ви кажа, много ракия е изпил :partyman:
vk - специалист
Как се постига тази промяна на цветовете ?
Тани - модератор
С RGB контролер , но и Led лентата трябва да е RGB :wink:
Shark - специалист
Най накрая, някой да се престраши да качи снимки :)
Добре изглежда...
Пробвали ли сте как свети на другите възможни позиции или направо на 3-та?
Колко вата е тази лента?
dokobg - специалист
Shark написа:
Най накрая, някой да се престраши да качи снимки :)
Добре изглежда...
Пробвали ли сте как свети на другите възможни позиции или направо на 3-та?
Колко вата е тази лента?
Първоначално идеята беше тавана да е с венецианска мазилка и съвсем случайно при посещение в едно заведение видях как лентата се отразява на тавана понеже тай е гладък като стъкло. Беше монтирана на позиция 2. Така тази позиция отпадна като вариант. При позиция 1 се виждат светлините от отделните диоди и имаше опасност при зелепяне да се вижда от отсрещната страна (хола ми е дълъг около 6 метра). Така и позиция 1 отпадна. Без да съм пробвал залепих лентата на позиция 3. След около 1 седмица жената каза, че не иска венецианска мазилка, а суахили ( тази мазилка с която е в момента ) естествено аз се съгласих защото цената беше 2-3 пъти по-евтина пък и на мен ми хареса.
Не съм пробвал лично отделните позиции, но съм много доволен от позиция 3. Светлината не е прекъсната никъде, не се виждат лъчи и няма опасност да се запраши лентата.
Самата лента е с диоди 5050, 30 на метър и максималната консумация на метър е 7,2W при 100% судено бяло. Контролера е с микрофон и има възможност да прави блитц ефекти по ритъма на музиката.
Имам ленти и в спалнята монтирани на същите места. Ако желаете ще снимам и тях.
Ако мога да помогна още, ще се радвам.
alonso - напреднал
Здравейте момчета... не съм писал от както пуснах темата, че се разделихме с жена ми и престанах да се занимавам няколко месеца с апартамента. Обаче през уикенда монтирахме ЛЕД осветлението и реших да ви го покажа:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kHpI2YOfQEc[/youtube]

Лентата е монтирана на позиция 1. Много ми хареса как стана, но ще му се радва някой друг, че реших да продам апартамента.

Поздрави на всички.
dokobg - специалист
Мисля, че от поста на Alonso и снимките които съм качил няколко поста по - горе всеки може да си направи извод сам за себе си къде да постави лентата. Светлинният поток е ясно различим и в двата варианта. Дано някой се пристраши да постне и с позиция 2 за да се направи сравнение.
6osi6 - майстор
Аз също мисля, че позиция 1 е най-добра и начина който е описал Тани е правилен. Всичко зависи от това каква цел трябва да се постигне с осветлението. Знаете, че диодното осветление не разпръсква достатъчно светлината, а осветеността му е в перпендикулярна посока на лентата. Затова за постигане на най-голяма осветеност може лентата да се монтира под ъгъл. Само не и тавана, както е на рисунката по долу! Малко по-трудно е за монтаж, но с някаква подходяща подложка не е невъзможно и ефектът като осветеност е по-голям. Може да се опита и "на око" като завъртите лентата на ръка без да я монтирате, или да я закрепите временно върху картон, който можете да местите под определен ъгъл само за проба.
http://prikachi.com/images/335/4723335M.jpg

Мислех да направя подобно осветление, но се отказах, защото исках скритото осветление да е основно и да няма допълнителни луни и безцелно блуждаене на елементи по тавана. Сложих шест крушки, енергоспестяващи, по осем вата. Обикновените не стават, защото имат ярка светлина и правят остри линии по тавана от блясъци и сенки. Получи се добра приглушена осветеност. Помещението е баня, около шест квадрата. Скоро, ако имам възможност, ще кача две-три снимки.
Shark - специалист
6osi6 написа:
Мислех да направя подобно осветление, но се отказах, защото исках скритото осветление да е основно и да няма допълнителни луни и безцелно блуждаене на елементи по тавана.
Вече има достатъчно мощни ЛЕД ленти за скрито осветление, които спокойно може да се ползват за основно осветление. Отделен въпрос е цената им :)
rgadzhev - специалист
Алонсо станало е супер, разкрий каква лента си сложил колко диода на метър и от къде я взе и колко струва?

Тема "Монтиране на светодиодно осветление - къде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: