Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
legoelf - напреднал
Преди да почнете да се смеете да поясня, че не съм майстор и не съм виждал как се прави гипс картон никъде, един колега само ми показа на един таван и направих три стаи и коридора остана само хола, но проблема са формите там, изобщо не съм на ясно, схемата в предния пост начертах как според мен може да стане, но явно не е рационално и евтино, за това моля да отделите 5 мин и да ми обясните малко по подробно, за размерите при лед лентите при какви разстояния ще се получи добро отражение. Аз прочетох за UW-75 и за CW100 ама каде да ги сложа не разбрах. Благодаря предварително! :prayer:
Pooh - майстор
Изображение
Това изображение е на същата страница, но маалко по-нагоре, не го ли видяхте? Отговаря на повечето въпроси. За по-точна схема - дайте чертеж с точните размери на помещението и фигурата, която искате да се получи. Тогава ще има и по-конкретни отговори, специално по Вашия казус.
legoelf - напреднал
ето схема която правих на ексел (дано мишката не припада отново) :lol:
едно квадратче е приблизително 10 см.
В картинката която е публикувана я разбрах но имаше коментари за нея който не схванах за профилите UW-75 и за CW100
Има също и едно разстояние от 74,5мм което искам да е поне 40-50 см и там да са луничките, заслужава ли си да слагам окачвачи там и CD профил
Прикачен файл:
shema.png
shema.png (44.7 KиБ) Видяна 18247 пъти
jekasus - майстор
legoelf написа:
не схванах за профилите UW-75 и за CW100
Просто един профил UW или CW заместват два профила UD.

Прикачен файл

666666666666666.png
666666666666666.png (21.18 KиБ) Видяна 18244 пъти
legoelf - напреднал
Ето какво успях да измисля и все пак мисля че има повече метал от колкото трябва
Прикачен файл:
Окачен таван.png

Благодаря на jekasus и Pooh за помоща
zhristov - напреднал
legoelf,

Поздравявам те за ентусиазма, че сам се хващаш да майсториш разни неща. Допущам, че обичаш да премисляш нещата и да мериш и оптимизираш, преди да започнеш същинската работа. При майсторите (поне тези, с които съм се сблъскал) не е така. Те много много не му мислят и бързат да свършат работата, щото времето за тях е пари.

Но си мисля, че "от много мислене глава боли" си е също проблем. В твоя случай, виждам, че едва ли не искаш да спестиш едни 40см ГК по целия борд. Сложничко е и не си струва. Препоръчвам ти да направиш първо целия окачен таван и после по него да надграждаш декор-елементите. При добре планираният таван, както ти ще го направиш, ще вземеш в предвид къде точно ще е този борд, скриващ корниза, и за да е по-здраво и за твое лично успокоение, ще пуснеш директните окачвачи (тези, по-дългите за борда) предварително, които ще минат през предварително направени дупки на ГК платната. Това също не е лесна задача и, мисля, не е задължителна. Аз също се притеснявам, че някакви там парчета ГК 7-8см широки ленти държат една доста тежичка конструкция. Плюс това цялата фиргура също виси на ГК.
legoelf - напреднал
zhristov много си прав, не искам да спестя 40 см картон но си мисля че да дупча картона за дългите окачвачи ще ми отнеме повече време. Стискайте палци утре почвам да видим какво ще направя. Ако не съм много уморен ще кача снимки.
Pooh - майстор
:wallbash:
Къде видя окачвачи на схемата, която се върти от 2 страници???
Пердетата се захващат за профил, който пък от своя страна, е хванат, през картона - в монтажните профили на окачения таван. Никой ли не си прави труда да преглежда БЕЗБРОЙНИТЕ теми и обяснения във форума?

НЯМА правилен начин за правене на фигури - всеки сам си носи отговорността за здравината и изгледа. Щом наложените от практиката методи не харесват на някой - свободен е да импровизира, както намери за добре. За мен темата е изчерпана.
legoelf - напреднал
Знаех си че трябва да пусна нова тема. Окачвачите са на моята схема оцветени със синьо, и не става въпрос за никакви пердета и корнизи. Пуснах моя въпрос тук защото формата която искам да направя много прилича на тази с корниза. Просто се нуждаех от оптимални размери за формата и отстояние от тавана за да се получи добро отражение от скритото осветление.
Благодаря на всички които отговориха на въпросите ми и дадоха своето мнение! Беше полезно за мен! :2thumbs:
darakchiev - специалист
Прикачен файл:
куфар ГК.jpg
Ще използвам и аз темата, че тук най подробно е обяснено монтирането на скрито осветление.
Схемата ми е малко куца ама ... Стаята грубо е 4,95м на 3,40м като стените са криви. В момента правя
основния таван с двойна конструкция. На дългите страни ще захвана ЦВ профила за перпендикулярните
монтажни профили, как да процедирам на късите страни. Дали да се мъча да слагам окачвачи през осн.
таван или да пусна два допълнителни монтажни на 30см. от стените. По дадените схеми в темата разбирам
че самата конструкция се държи от УД на стената и от профила монтиран към осн. таван. Ще съм благодарен
ако знаещите помогнат с необходимите корекции по схемата.
Моля който е правил такива куфари за скрито да прецени дадените размери от естетична гледна точка дали са правилни.

Поздрави

Тема "Скриване на корниз + скрито осветление - схема" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: