• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект

Полезна ли ви е темата

88%
ДА
155
2%
НЕ
3
11%
чета от любопитство
19

Общо гласове: 177

leonardo_vd - модератор
Здравейте отново на всички :)
Като гледам так ане съм писал доста време, повече от година май :) Темата се развива добре и дано е била полезна на хората. Натрупах малко опит и в Германия и с гордост мога да заявя че ние Българите сме по-добри майстори от тях. Но поне за технология и материал там не се прави компромис.
Brocko - напреднал
Привет Леонардо!!!След като поработих миналата зима четири месеца в Германия и аз стигнах до този извод.Много изисквания и стандарти имат за спазване,което е добре,но много професионални изпълнители не видях.А пък такива, които да влагат и творческа мисъл въобще.Радвам се,че си отново на линия защото твоите статии и коментари ,както тези на Тани и Pooh бяха много ценни и поучителни за мен,когато преди няколко години ми се наложи да се запозная с Trockenbau от близо.Аз не съм от най дейните съфорумци от към писане,но чета форума с огромен интерес.
Dino - специалист
Колко сантиметра трябва да оствим разтояние от грубия таван до гипскатона ако ще поставяме 2х5 см вата? Нали на места има носещи и монтажни греди които намалят просвета и заради тях трябва да се остави малко повече . Но колко ?
Тани - модератор
Минимално 100мм. По "книга" максималното възможно разстояние между носещите профили е 120см, но за да не се налага да смятам, го правя на 90см. Режа си рулото вата точно на половина и между носещите профили нареждам 30+60см. вата. Ватата се реди перпендикулярно върху монтажните профили и лежи върху тях.
Dino - специалист
Извинявай ,но аз исках да знам колко да е разстоянието от бетона отгоре до горния край на ГК който ще се нарежда . Какъв просвет да оставя за 2х5 см вата ?
Последна промяна от Dino на пет фев 13, 2015 6:05 pm, променено общо 1 път.
Тани - модератор
Dino написа:
Извинявам ,но аз исках да знам колко да е разстоянието от бетона отгоре до горния край на ГК който ще се нарежда . Какъв просвет да оставя за 2х5 см вата ?
Тани написа:
Минимално 100мм.
Кое точно не ти стана ясно? 100мм са 10 см - точно колкото е дебелината на ватата.
Dino - специалист
Ясно , разбрах. Мислех че заради профилите на места ще се премачква много и затова би било добре да се отпусне още .Явно ще остава притисната .

Кое е предимството и недостатъка при използването на 9.5 и 12.5 мм гипскартон ?
theshadowman - помощник
Тани написа:
Минимално 100мм. По "книга" максималното възможно разстояние между носещите профили е 120см, но за да не се налага да смятам, го правя на 90см. Режа си рулото вата точно на половина и между носещите профили нареждам 30+60см. вата. Ватата се реди перпендикулярно върху монтажните профили и лежи върху тях.
Ако ползваме плочи вата с размер 60х100см ще бъде ли по лесно ако носещите профили са през 100см за да не се налага да се реже? Ватата се реди между монтажните, но над тях не се слага нали? С вата на руло или на плочи се работи по-лесно или е без значение? Аз за момента съм се спрял на Rockwool Airlock ND http://baumarket.bg/product/kamenna_vat ... nd_x_50mm/ или Knauf http://www.tashev-galving.com/034+KNF+7 ... 0%BD%D0%B0 , но ме притеснява втората, че по приложение пише за вентилирани фасади. И двата продукта са с λ=0,035 W/mK. Моля за съвет.

П.С. Не целя реклама на двата продукта, просто не искам да си купя нещо, което няма да ми върши работа за тавана.

Поздрави!
Brigada - помощник
Имам един въпрос, надявам се да не съм объркал мястото.
Монтирам директните окачвачи с един анкер в средата, като след монтажа, ги хващам за двата края и ги опъвам надолу.
В следствие на опъна окачвачите провисват леко в двата си края, което смятам е нормално, анкерът не помръдва, само окачвача поддава леко. Поддавайки окачвачът се понамества спрямо тавана и главата на анкера и окачвачът се освабождава, в смисъл че може да се мърда и върти свободно.
Това нормално ли е и представлява ли проблем за здравината на конструкцията на тавана.
Благодаря предварително.
jekasus - майстор
Минах отдавна на този вариант - бия два анкера на всеки директен окачвач(там където са кръстчета), не всички окачвачи стават за монтаж със един анкер...

Прикачен файл

директен окачвач.jpg
директен окачвач.jpg (8.41 KиБ) Видяна 6600 пъти
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Направа на таван от гипскартон на двойна конструкция" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: