• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект

Полезна ли ви е темата

88%
ДА
155
2%
НЕ
3
11%
чета от любопитство
19

Общо гласове: 177

Pooh - майстор
Груби - не, грешки - да.
При сваляне на нивото с 10-12 см. да биеш 60 окачвача за 20м² е си е ... излишна хамалогия. Аз бих го направил само с 24 окачвача и с кръстосана скара, както си е редно. Да оставим настрана дебелите книжки - по-лесно и по-бързо става. А ценово разликата между двете изпълнения е под 20 лв.
KnauFer - специалист
60 okачвача по 70кг всеки= 4200кг :shock:
Ако си решил да е едно ниво-поне слагай окачвачите по профила през 100см
Не сваляй толко тавана-свали го с 7-8 см и пак си сложи 2 пласта вата ..
Pooh - майстор
KnauFer написа:
60 okачвача по 70кг всеки= 4200кг :shock:
Айде и ти се изхвърли малко ... чак 70 кг., никой окачвач не носи ... поне не е предвиден :wink:
Виж ДО 40 кг - по-става.
И каква е разликата между 7-8 и 10-12 см. сваляне на тавана? Не го приемай като заяждане - просто ми се стори много странно това "вдигане" с 2-3см. ... Колкото повече мегдан има за монтажа на ватата - толкова по-добре. Или бъркам?
KnauFer - специалист
повечето анкери при монтиране -качествено издържат до над 70кг . - - тествано е много пъти ..
По другия въпрос - да,колкото повече пада констр. от най ниска точка то толкова ще е по лесен монтажа на ватата , но пък е и вярно че колkото е по нависоко толкова ще има повече въздух в стаята .. Последно правих предстенна о-вка с 2 ката вата на 5-6см. разстояние и ми хареса как става ... макар че бе трудно монтирането на вата и за целта констр. беше през 40 см ...!
ydraganov - напреднал
Здравейте отново,
Благодаря на изказалите мнение. Междувременно намерих ОНДУТИС АL 90 / AL 150 - пароизолационно фолио, въпреки че не виждам разлика с найлона - и двете не пропускат парите. Разстоянието между окачвачите мисля да остане 60, колкото е и размера на ватата, за по-лекото и поставяне. Имам един въпрос в тази връзка - няма ли да е по-лесно след монтажа на УД профилите, да сложа 2-3 СД профила, да вкарам ватата над тях като се боря само с дръгненето в окачвачите, след това да подравня и фиксирам други 2-3 профила и така до края. Така мисля че ще сведа до минимум огъването на ватата във форма на S, C и други, което не ми се вижда лесно при плътност 50 кг/м3. И защо вата на Фибран е различна на пипане и огъване от тази на Рокуол например /или трябва да попипам по-вече вати, за да ми станат всички еднакви :rolleyes:
Pooh - майстор
Поредният участник, който задавайки въпрос, не търси отговор, а някой да подкрепи измислиците му ... :wallbash:
Защо решихте да пишете точно в тази тема - "Направа на таван от гипскартон на двойна конструкция"? Щеше да е по-добре, да си отворите нова - поне щеше да е с коректно заглавие.
ydraganov - напреднал
Pooh, не се ядосвай. Може не всичко да съм възприел, но над всичко съм мислил. И нали разбираш, че ми се налага да правя компромиси между желано и възможно. А пиша в тази тема защото дискусията в нея е жива, а не с постове през няколко месеца. Извинявам се, ако както ти пишеш съм я поо.рал. Още веднъж благодаря на всички пишещи във форума, които помагат с това на начинаещите да им се изяснят нещата и да се справят по-успешно.
Динев - помощник
Здравейте!
Стая с размери 5,60м на 3м. Двойна скара с носещи профили, успоредни на дългата страна. Има една колона, която в известен смисъл, пречи единия от крайните носещи да се монтира на 15см от стената. Ето чертеж за ориентир. Кой от двата варианта е по-добре: с прекъснат профил на 15см или с един но малко по-далеч (45см)? Носещите може и успоредно на късата страна, но от прочетеното останах с впечатление че така е по-добре. Може и да греша. :?
Pooh - майстор
Окачвачите - първия на 30 см. от стената и после през метър - 130; 230; 330; 430; 530
Разпределението на картона е малко гадно, но ... такива размери си дал (не са всичките BTW :wink: ). По стената с колоната - ивица от 30 см. и се изкърпва от другата страна с колкото дойде.

Айде късмет.

Прикачен файл

NS-12_02_2016.jpg
Ivelin79 - напреднал
Здр. Ето ви едно видео http://youtu.be/9m-uOuKKTNU

Но незная дали този вид метали го има в България иначе таваните стават много здрави и бързо се правят.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Направа на таван от гипскартон на двойна конструкция" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: