• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект

Полезна ли ви е темата

88%
ДА
155
2%
НЕ
3
11%
чета от любопитство
19

Общо гласове: 177

Pooh - майстор
Brigada написа:
Имам един въпрос, надявам се да не съм объркал мястото.
Монтирам директните окачвачи с един анкер в средата, като след монтажа, ги хващам за двата края и ги опъвам надолу.
Защо??? :shock:
Brigada написа:
В следствие на опъна окачвачите провисват леко в двата си края, което смятам е нормално
Не, не е нормално, както и не е нормално да се изтрескаш с колата си в стена - "да не седи грозно ако те чукнат някога"
Brigada написа:
анкерът не помръдва, само окачвача поддава леко. Поддавайки окачвачът се понамества спрямо тавана и главата на анкера и окачвачът се освабождава, в смисъл че може да се мърда и върти свободно.
Това нормално ли е и представлява ли проблем за здравината на конструкцията на тавана.
Благодаря предварително.
Разбира се, че е проблем! :wallbash:
Най-малкото - това показва, че анкера не е забит до край (както трябва).

Подобни постове ме карат да се плаша ... но пък имаше едно "Чираче", което твърдеше, че "Това картона е фасулска работа". И в отговор ми идва максимата - "Строителството, като цяло е проста работа, но не е за прости хора!"

П.П. Не го приемай лично колега, но ... почети още малко, преди да си прахосаш паричките за материал, който може да се наложи да сменяш. :prost:
KnauFer - специалист
jekasus написа:
Минах отдавна на този вариант - бия два анкера на всеки директен окачвач(там където са кръстчета), не всички окачвачи стават за монтаж със един анкер...
До колкото ми е известно анкер/котва/ издържа минимум 70кг. /но колега който е 100кг си виси спокойно на него/ти слагаш 2 или 140кг. на окачвач от което следва че на 15м2 таван можеш да окачиш лек автомобил хахаха :roll:
jekasus - майстор
KnauFer написа:
До колкото ми е известно
Прочети пак
jekasus написа:
не всички окачвачи стават за монтаж със един анкер...
iliyanpitbul - напреднал
Привет,имам следния въпрос.За помещение 1,35м на 1,90м необходимо ли е да правя носеща конструкция от сд профил?Вата няма да има,тавана ще прав и с дълбочина колкото да влезне трафчето за двете лунички.Стария таван е бетонен панел,а стените са прав фаянс.
Pooh - майстор
iliyanpitbul написа:
Привет,имам следния въпрос.За помещение 1,35м на 1,90м необходимо ли е да правя носеща конструкция от сд профил?Вата няма да има,тавана ще прав и с дълбочина колкото да влезне трафчето за двете лунички.Стария таван е бетонен панел,а стените са прав фаянс.
Изображение

:? ъъъ ... без CD профили ... за какво точно ще се хване гипсокартона???
Ако питането е за двойна скара - тогава ще реагирам по друг начин, но окачен таван, без профили ... :gott:
ivanovrg - специалист
човека пита дали да прави двойна скара
Pooh - майстор
ivanovrg написа:
човека пита дали да прави двойна скара
Абе ... позачудих се, но така зададен въпросът е ... леко абсурден. Ако наистина пита за двойната скара - не е необходимо, ама нека си каже сам, да не гадаем какво му е хрумнало :wink:
dadko - майстор
Подразбира се, че пита дали да слага конструкция от носещи профили (носеща конструкция)или само монтажни. При този размер на помещението- може спокойно да се направи конструкция на едно ниво. За къде по- големи помещения я използват, че за това...
iliyanpitbul - напреднал
Така е,не съм се изказал съвсем правилно.Питането беше наистина за двойната скара.Не съм разбиращ в тази сфера/електричар съм/,а таванаджии/картонджии по обектите ми шикалкавят /не им се занимава за 2 кв/м/ и се налага да се опитам сам да се справя,че "отлежава" цяла година.Мисля,че разбрах кое как.Благодаря на всички споделили опит в темата,на мен ми беше полезна.
KnauFer - специалист
1во. гледаш кой ъгъл ти е прав,след лпетп бележиш къде ще са ти окачвачите.следват профилите и картона.
Успех!
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Направа на таван от гипскартон на двойна конструкция" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: