• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект

Полезна ли ви е темата

88%
ДА
155
2%
НЕ
3
11%
чета от любопитство
19

Общо гласове: 177

tottenham - специалист
а какво мислите за поставянето на CD по дължина на картоните по фабричния кант? няма ли това да намали вероятността от пукане на фугите там?
N.Georgiev - специалист
Знаеш ли колко идиоти има дето така правят таваните ? Че и "майстори " такива има .
jekasus - майстор
tottenham написа:
а какво мислите за поставянето на CD по дължина на картоните по фабричния кант? няма ли това да намали вероятността от пукане на фугите там?
По идея така се прави скара на едно ниво, само че напреки се закрепват монтажни профили с максимално расстояние 50 см към носещи профили, които са 120 см един от друг.
Таван D113 от Кнауф.
но ще кажа че не само в България но и в Русия(за други държави не знам) е измислена система за метална скара с носещи-монтажни профили през 50 см и монтиран гипскартон напреки на профили и всички майстори и някои писюри я смятат за единствена и правилна и напълно отговаряща на технологии на Кнауф :-D
И аз съм грешен :-D
tottenham - специалист
Говоря за конструкция с носещи и монтажни профили. Ясно е, че монтажните са през 50 см. и са перпендикулярни на носещите, както и че картона се реди перпендикулярен на монтажните. Но непоставянето на профил по фабричния кант не води ли до вероятност да се пука фугата там? Говоря само за фабричния кант. Питам понеже съм чел, че на всяка фуга, която се образува от два картона е хубаво да има и профил!!
KnauFer - специалист
според мен няма нужда от "паразитка" понеже лентата заздравява шпакловката /снадката.Но редовно ме карат да ги слагам :) а смея ли да откажа ...
diksilend - специалист
Кръстатите връзки хващат ли се с копчета за носещия профил.
diksilend - специалист
Тани написа:
Не
Мерси.Няма ли да провисне че има малко луфт между профилите?
Тани - модератор
Няма да провисне повече, отколкото първоначално. Именно заради този луфт, ползвам анкервинкели. Тях можеш да ги стегнеш доста по-плътно от кръстатите връзки, защото сам ги огъваш!
Хващането с копчета няма да реши проблема. То реално не е проблем, защото силите действат надолу заради тежестта на ГК :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Направа на таван от гипскартон на двойна конструкция" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: