• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект

Полезна ли ви е темата

88%
ДА
155
2%
НЕ
3
11%
чета от любопитство
19

Общо гласове: 177

ivanovrg - специалист
leonardo_vd написа:
Идва ред на листовете картон. Аз почвам ВИНАГИ с половин лист разцепен по дължина /на 60см/ та да нямам фабрична фуга по дължина на стаята в ъгъла между стената и тавана /така не се налага пълнене с фугиращ материал/ Не започвам от началото на стаята а примерно от някой следващ профил та да се изкърпи после, защото фирата е по-малко и става по-бързо. След като вече имаме монтирани 60см по цялата дължина на стаята всичко нататък е песен и идва от само себе си. Следващия ред разминаваме краищата на листовете с тези които вече са монтирани. За препоръчване е с половин лист или 1м. И така до края на тавана. Разминавайте всеки следващ лист за по-голяма якост на тавана и риск от провисване и сцепени фуги.
имам малка забележка
при тебе се предполага ,че стената по която се водиш е права(понеже е с ГК)
ако не е права ще се подведат всички следващи- накриво
аз след като сложа първото парче ГК по едната стена слагам цял лист на втория ред
по начина описан по горе от теб
след това се връщам на първия ред
така ако е крива стената ще има по какво да се водим
leonardo_vd - модератор
Точно така, аз коментирам конкретен случай. Иначе винаги при тумбести стени се тръгва на отстояние от стената по линия предварително начертана по профилите, я с молив я с чертилка и после се кърпи за да няма фрапиращи фуги и криво подреден картон. :wink:
jekasus - майстор
За да няма излишни въпроси -
Не си написал през колко см. закрепваш UD-то в ГК или друг тип стена и през колко см. навиваш рапиди в ГК на тавана.
Привет,искам едно уточнение за поставянето на първия CD разстоянието от стената до средата на профила ли трябва да е 50 см.защото доколкото знам края на листа картон трябва да лежи на профил или се реже листа моля за уточнение.Благодаря
Pooh - майстор
nickin написа:
Привет,искам едно уточнение за поставянето на първия CD разстоянието от стената до средата на профила ли трябва да е 50 см.защото доколкото знам края на листа картон трябва да лежи на профил или се реже листа моля за уточнение.Благодаря
:? :? :?
И къде е проблема тук?
Листата гипсокартон са 2; 2,5; 3 метра - все е кратно на 50см.
Pooh написа:
nickin написа:
Привет,искам едно уточнение за поставянето на първия CD разстоянието от стената до средата на профила ли трябва да е 50 см.защото доколкото знам края на листа картон трябва да лежи на профил или се реже листа моля за уточнение.Благодаря
:? :? :?
И къде е проблема тук?
Листата гипсокартон са 2; 2,5; 3 метра - все е кратно на 50см.

Това е ясно аз питах до каде се мери 50 см. до средата на CD или до началото на профила.Както и да е каквото ми трябваше го разбрах.
jekasus - майстор
nickin написа:
Това е ясно аз питах до каде се мери 50 см. до средата на CD или до началото на профила.Както и да е каквото ми трябваше го разбрах.
До средата на CD.
Тани - модератор
Ако не си сигурен, че стената е права, или ъгъла спрямо другата стена не е прав, започни първия профил на разстояние по-малко от 50см, за да можеш да отрежеш картона по стената. Иначе има вероятност на места картона да не достига до стената :!:
walko - специалист
Ей, голямо БЛАГОДАРЯ! За полезната и подробна тема! Господ здраве да ти дава!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Направа на таван от гипскартон на двойна конструкция" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: