• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект

Полезна ли ви е темата

88%
ДА
155
2%
НЕ
3
11%
чета от любопитство
19

Общо гласове: 177

Здравейте,

Нов съм във форума (първи пост ми е това :))

Прочетох всички постове по темата и доста неща ми се изясниха. Имам един въпрос обаче. На снимките, които са дадени, а и в интернет по принцип, плоскостите се редят цели, като изключение правят само началните.

Понеже съм сам и ми е малко трудно да повдигам и да държа 12.5 мм плоскост, може ли да ги режа на половинки или третинки(имайки предвид размерите на скарата) и да си ги слагам сам.

Също, задължително ли трябва краищата на плоскостите да бъдат на скара или може да бъдат и във въздуха. Това логично трябва да е първото, но да съм сигурен:)

Благодаря много за отговора предварително.
dadko - майстор
Моят съвет е при качването на плоскостите да си вземеш помощник. Аз също си правих тавана абсолютно сам, но за плоскостите ми помага един колега. Толкова да не можеш един човек да ангажираш...
tysonlkr - специалист
ivaylo.ivanov написа:
Понеже съм сам и ми е малко трудно да повдигам и да държа 12.5 мм плоскост, може ли да ги режа на половинки или третинки(имайки предвид размерите на скарата) и да си ги слагам сам.

Също, задължително ли трябва краищата на плоскостите да бъдат на скара или може да бъдат и във въздуха.
Не съм професионалист в гипсокартона. Мога да говоря като човек изпълнил си сам една стая.
С нарязването на плоскостите правиш по голяма вероятността да спука между отделните плоскости. Така замислено от теб ще трябва да сложиш много повече паразитки под всяка снадка.

Както колегата преди мен ти препоръча по добре си викни помощник :wink:
Здравейте! Направих всичко както сте го написали по темата, обаче се появи един проблем. След седмица започна да се пука между тавана и стените, дори преди малко се чу едно като спукване и се появи пукнатината. Слагана е армираща лента, може ли от нея да е проблемът и може ли да спася положението? #-o
dadko - майстор
В ъглите трябваше да сложиш хартиена лента, ето такава Изображение, а не армираща. Макар, че някои слагат от мрежичката и казват, че никога не им е напуквало.
Точно за тези армиращи ленти се препирахме скоро с едни майстори- те даже стъклофибърна не слагаха никъде, а само от мрежата- че е по- лесно. За хартиена- не бяха и чували.
благодаря много! Имам няколко въпроса:
1. Мога ли да поставя первази в ъглите и да реша проблема?
2. Ако реша да си остане така, трябва ли да махна армиращата лента и тогава хартиената, или може от горе?
vgeorgiev - специалист
Имам въпрос за анкерите и окачвачите. В стар тухлен блок от 60-те се оказа, че между етажите няма бетонна плоча (отлята) а бетонни плочи с ширина 60см и дължина малко над 3.60м. На всички стаи едната им страна е 3.60м. Тези плочи имат кухи цилиндрични отвори. Проблема е когато оцеля кухина няма как да збия анкера. Когато правихме едната стая се видяхме в чудо. Някой попадал ли е на такъв проблем ?
nikolov333 - майстор
Да и у нас е така в стар 3 етажен блок от 60-те години. Монтирахме с два вида с различно захващане. Единия беше ф12, около 5см голям метален за монтаж в гипскартон. Като го стягаш се разтваря, като цвете, а другия беше с две рамена с пружина, която ги отваря, като минат през отвора, пак ф12 и попаднат в кухина. Трябва да потърся снимки, за да ти се изясни, но бяха скъпи... Кофти спомени имам от тия панели, вътре са с кръгли тръбовидни кухини с ф10 см по дължина на панела и по 1-2см бетон за оребряване между тях. Почти няма здраво място, в което да хванеш дюбел-пироните.. :vom:

Прикачен файл

IMG_20160113_140816.jpg
Последна промяна от nikolov333 на ср яну 13, 2016 2:00 pm, променено общо 1 път.
nikolov333 - майстор
airfan написа:
благодаря много! Имам няколко въпроса:
1. Мога ли да поставя первази в ъглите и да реша проблема?
2. Ако реша да си остане така, трябва ли да махна армиращата лента и тогава хартиената, или може от горе?
Според мене направо си слагай первазите...с лентите ще си отвориш много работа и пак ще си пука след време.. :partyman:
ydraganov - напреднал
Здpaвeйтe фopyмци,
Peшил cъм дa нaпpaвя изoлaция c вaтa нa тaвaн нa днeвнa /пocлeдeн eтaж в тyxлeнa cгpaдa/. Taвaнa e бeтoн c шпaĸлoвĸa и ce нaдявaм дa e изpaвнeн. Mиcля дa изпoлзвaм ĸoнcтpyĸция нa eднo нивo, ĸaĸтo e пoĸaзaнo нa cxeмaтa. Oбиĸoлиx cĸлaдoвeтe зa cтpoитeлни мaтepиaли и нaмиpaм вaтa нa пaĸeт 50 ĸг/м3 c дeбeлинa 4 и 5 cм. Зa дa пoлyчa пo-гoлямa дeбeлинa нa изoлaциятa пpи cвaлянe нa нивoтo нa тaвaнa oĸoлo 10-12 cм, миcля дa пoлoжa 2 cлoя вaтa нaпpeчнo нa CД пpoфилитe. He нaмepиx пapoизoлaция /в Coфия знaм чe имa/ и cмятaм дa изпoлзвaм нaйлoн пoд ĸapтoнa.
Bъпpocа ми ĸъм xopaтa c oпит е има ли гpyби гpeшĸи в технологиятa
Πpeдвapитeлнo блaгoдapя нa oтзoвaлитe ce.

http://prikachi.com/images.php?images/357/8613357x.jpg
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Направа на таван от гипскартон на двойна конструкция" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: