Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
peykoff - помощник
Започнах с направата на предстенната обшивка, но ми изникна един въпрос - възможно ли е(правилно ли е) да не използвам два вертикални УД профила за "рамката" на обшивката, а да започна с ЦД профил максимално близо до стената. Опасенията са ми такива, че самата стена е доста крива(оказа се че денивелацията под-таван е около 10см) и поради това като захвана УД профилите плътно за стената следват нейната кривина и съответно последващото полагане на гипсокартона се опасявам, че няма да стане както трябва. Единия вариант е да подлагам клепенца под УД профила, за да стане прав или да започна с ЦД до стената като на този клип http://www.youtube.com/watch?v=nTDD_LLhezw Въпроса ми е ще стане ли здраво с ЦД профили в края, без вертикалните УД?
marto - специалист
Слагай си УДто , после първото ЦД да е на 60см от УДто но в най-широкото място,
примерно - долу м/у профилите е 50см а горе 60см (каза че стената има 10на см денивелация)
като правиш обшивката няма да почваш от стената а от първия нивелиран профил.
peykoff - помощник
marto написа:
Слагай си УДто , после първото ЦД да е на 60см от УДто но в най-широкото място,
примерно - долу м/у профилите е 50см а горе 60см (каза че стената има 10на см денивелация)
като правиш обшивката няма да почваш от стената а от първия нивелиран профил.
Конструкцията я направих, проблема сега е другаде. Значи тъй като отдолу е дюшаме и в неговия край там където съм хванал УД профила при стъпване по силно на някои от дъските и УД-то потъва надолу леко, в смисъл има движение на долния профил. Направих конструкцията на цялата стена и сега се чудя какво да ги правя тия дъски. Дали ще стане да сложа малко цимент или теракол примерно зад самото УД и по този начин да се опитам да стабилизирам края на дъските като ги "залепя" за стената. Ще подпъхна от разтвора и под дъските, има лека фуга. Или да използвам пяна? Някой ако може да даде съвет ще съм му много благодарен тъй, като не са всички дъски и не искам да ги къртя в каря им, а не ми се разваля и вече направената конструкция.
Долното УД не съм го хващал за ЦД-то не мисля да го хващам и за картона, да остане един вид плаващо, но това май няма да реши проблема. Помощ! :)
VLADO66 - майстор
Побиваш дъските и слагаш пяна през дупките,само че не се уливай да не надигне.
Pooh - майстор
Просто не захващай картона за UDпрофила и няма да имаш проблем. Също така не захващай и CD профилите, към UD-то. Нека си мърда свободно - важното е да не пука готовия продукт.
marto - специалист
Pooh написа:
Просто не захващай картона за UDпрофила и няма да имаш проблем. Също така не захващай и CD профилите, към UD-то. Нека си мърда свободно - важното е да не пука готовия продукт.
Точно това е решението,няма да е лошо и да монтираш картона
на около см от земята,преди да сложиш листа поставяш лента
картон на земята,листовете стъпват на лентата и след като ги завинтиш я махаш.
peykoff - помощник
marto написа:
Pooh написа:
Просто не захващай картона за UDпрофила и няма да имаш проблем. Също така не захващай и CD профилите, към UD-то. Нека си мърда свободно - важното е да не пука готовия продукт.
Точно това е решението,няма да е лошо и да монтираш картона
на около см от земята,преди да сложиш листа поставяш лента
картон на земята,листовете стъпват на лентата и след като ги завинтиш я махаш.
Да това си мислих и да направя, картона да не е точно до пода. След стените и тавана, пода ще го ремонтирам също, най-вероятно с някоя от разновидностите за сух под, така смятам да сведа каквито и да е помръдвания на пода при поставянето на паркета. Незнам за вас, но ми е супер кофти като стъпвам на паркет, който прожинира или потъва леко. Едва ли с сухия под ще реша проблема на 100%, все пак не е замазка но все пак се надявам положението да се подобри.
Като за начало обаче сега започвам с поставянето на пяна под гредите, пък да видим какъв ще е резултата :)

Тема "Въпроси за таван на гредоред?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: