Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
ijs - специалист
В момента изолирам тавана с EPS, купени от Баумикс. /1 лв. бройката или 25 лв. пакет/ Както виждате на снимката не е трудна работа. Въпросът ми е : След това с какво да шпакловам, за да боядисвам с латекс без проблеми? Не искам теракол или гипс! Тераколът е студен материал и по-трудно се шлайфа на тавана, а гипсът мухлясва след време...

Прикачен файл

Тавана.jpg
Изолация на тавана с EPS
Тавана.jpg (90.96 KиБ) Видяна 11357 пъти
EDI - майстор
Бяла шпакловка на ТЕРАЗИД за ТИ с мрежа.Другия вариант е да си налепиш стиропорени пана за таван.
ijs - специалист
EDI написа:
Бяла шпакловка на ТЕРАЗИД за ТИ с мрежа.Другия вариант е да си налепиш стиропорени пана за таван.
Излишно е да покрия тавана с мрежа, горе няма натиск и натовареност... А стиропорени пана за украшения се слага на малки помещения като баня wc антрета мазета тавански стаи и т. н. А в моята стая е голяма и ще стане грозно ако има такива пана...
Най доброто решение: само бяла шпакловка на ТЕРАЗИД или бял шпахтел (пастообразна фина шпакловъчна смес за вътрешно приложение.)

Скоро ще кача тук нова снимка след окочателен ремонт...
EDI - майстор
Ще се напука без мрежа.
igt - специалист
EDI написа:
Ще се напука без мрежа.
100 процента!
ijs - специалист
EDI написа:
Ще се напука без мрежа.
Разбира се, ако има дебела шпакловка!

Качил съм нова снимка - както виждате, на тавана няма дебела шпакловка, а само тънък слой шпахтел и бял латекс. Вижда се малко ивици на EPS стиропора. Ако искате да направите това сами, намерете по-качествени EPS стиропора, с по-гладки повърхности...
Всичко това съм вложил за материали (20 кв.м. таван) без личен труд около 86 лева! (Лепило за тапети 2 бр. - 12 лв. С-200 3 кг. - 9 лв. шпахтел 8 кг. - 15 лв. бял латекс 10 кг - 10 лв. EPS - 40 лв. )
Стаята ми стана по-топла и по-шумоизолирана!
Добре свършена работа за около седмица!

Прикачен файл

Изображение0748.jpg
messershmit77 - специалист
Колега мрежата работи на опън ,не на натиск...
ijs - специалист
Това, което съм направил в моята стая на тавана с EPS, създава нови проблеми на горните съседи. Преди малко бях викан у тях и видях там поява на мухъл по външните стени. При тях, стаята над моята е студена и влажна! Нищо не съм им казал какво направих…
Поклон пред създателите на EPS!
mnn - помощник
ijs написа:
EDI написа:
Ще се напука без мрежа.
Разбира се, ако има дебела шпакловка!

Качил съм нова снимка - както виждате, на тавана няма дебела шпакловка, а само тънък слой шпахтел и бял латекс. Вижда се малко ивици на EPS стиропора. Ако искате да направите това сами, намерете по-качествени EPS стиропора, с по-гладки повърхности...
Всичко това съм вложил за материали (20 кв.м. таван) без личен труд около 86 лева! (Лепило за тапети 2 бр. - 12 лв. С-200 3 кг. - 9 лв. шпахтел 8 кг. - 15 лв. бял латекс 10 кг - 10 лв. EPS - 40 лв. )
Стаята ми стана по-топла и по-шумоизолирана!
Добре свършена работа за около седмица!
Здравей,
Би ли споделил по-подробно как го лепи EPS-то с тапетното лепило и С-200 предполагам. И всеоще на тавана ли си стоят залепени.
Благодаря :)
Spaidy - специалист
По-голяма глупост от стореното, нито съм виждал, нито съм чувал!
Вместо похвала, бих казал абсолютен провал и не е нужно да обяснвам защо, сам ще се убедиш.

Тема "Изолация на тавана с EPS" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: