Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
dimovsport - специалист
Много се бях надъхал да се уча от този форум но колегата прати мрежата лепилата и дюбелите в небитието и няколко дузини професионалисти стоят безмълвно. Това го приемам за съгласие с описания метод на работа,иначе би било гледане на сеир а тук едва ли е сборище на сеирджии. :?
EDI - майстор
Ами посъветвахме колегата, но той си го изработи по своите си виждания, та затова няма коментари, а и резултата се вижда на снимката.Иначе за колегата mnn - добро почистване на основата, лепенето става с пяна за ТИ или циментово лепило за ТИ, дюбели не е зле, но може и без тях, шпакловка с лепило за ТИ с мрежа и боя или стиропорени декоративни пана с лепило за стиропор /продава се в кофички/ за финиш.
dadko - майстор
ijs написа:
EDI написа:
Ще се напука без мрежа.
Вижда се малко ивици на EPS стиропора. Малко ли? За мен това са като бразди в изорана нива. Но щом на теб си ти харесва...
Ако искате да направите това сами, - не го правете така.
Добре свършена работа за около седмица!
Добре свършена според кого?

P.S. Не го приемай като заяждане, а като градивна критика. И- стиропор не се лепи с лепило за тапети. Пък било то и с добавено към него C-200
mnn - помощник
EDI написа:
Ами посъветвахме колегата, но той си го изработи по своите си виждания, та затова няма коментари, а и резултата се вижда на снимката.Иначе за колегата mnn - добро почистване на основата, лепенето става с пяна за ТИ или циментово лепило за ТИ, дюбели не е зле, но може и без тях, шпакловка с лепило за ТИ с мрежа и боя или стиропорени декоративни пана с лепило за стиропор /продава се в кофички/ за финиш.

Тавана ми е шпаклован и боядисан с латекс. (и след първата/втората зима ми дойде акъла че трябва и някаква изолация да има) Това с пяната ми изглежда много добър вариант. С нея ще лепя + евентуално дюбели. Какво ще ме посъветвате стиропор или фибран? И дали съществува нещо поне 2см. дебело и каширано с картон... да си улесня шпакловката?
N.Georgiev - специалист
Искрено се надявам да не падне на някой на главата това което си сътворил .По голяма глупост не бях чувал :shock: :prayer: А като искаш нещо с покритие от картон , си монтирай гипсокартон ама за него слагай повече ц200 и вземи хубаво лепило за тапети .
dimovsport - специалист
N.Georgiev написа:
Искрено се надявам да не падне на някой на главата това което си сътворил .По голяма глупост не бях чувал :shock: :prayer: А като искаш нещо с покритие от картон , си монтирай гипсокартон ама за него слагай повече ц200 и вземи хубаво лепило за тапети .
Авторът на темата и на поста преди твоя са различни хора!
EDI - майстор
mnn написа:
EDI написа:
Ами посъветвахме колегата, но той си го изработи по своите си виждания, та затова няма коментари, а и резултата се вижда на снимката.Иначе за колегата mnn - добро почистване на основата, лепенето става с пяна за ТИ или циментово лепило за ТИ, дюбели не е зле, но може и без тях, шпакловка с лепило за ТИ с мрежа и боя или стиропорени декоративни пана с лепило за стиропор /продава се в кофички/ за финиш.

Тавана ми е шпаклован и боядисан с латекс. (и след първата/втората зима ми дойде акъла че трябва и някаква изолация да има) Това с пяната ми изглежда много добър вариант. С нея ще лепя + евентуално дюбели. Какво ще ме посъветвате стиропор или фибран? И дали съществува нещо поне 2см. дебело и каширано с картон... да си улесня шпакловката?
Виж как си ремонтирах тавата след наводнението от комшийката отгоре /нейнана м.ма/. viewtopic.php?f=17&t=39388 .Такъв вариант приех.Целта ми най-вече беше да изравня тавана и да го докарам до някакъв нормален вид, а другите ефекти - изолиране и избягване на мухлясване са на втори план.Не е най-добрия вариант за изолиране, като технология, но помещението се проветрява редовно и се отоплява, та никакви проблеми няма през зимата.
Stefan_62 - майстор
Здравейте, майстори! Хайде да раздвижа малко темата с един въпрос. Става въпрос за тавана на банята, която майсторя в момента на село. Значи площа е 3кв.м. плочата е дебела от 10 до 15 см. грундирах я с "Боро контакт", залепих 2см. EPS стиропор с лепило за EPS като накрая ще поставя и мрежа и шпакловка. Та питането ми е задължително ли трябва да дюбелирам преди мрежата или ще издържи и така. Просто не ми се дупчи плочота, но все пак съм взел дюбели за бетон ф-8/70мм. но ако наистина е задължително поставянето им ще ги сложа. Стените ще се измазват с хоросан и отгоре ще лепя фаянс, така че в ъглите м/у тавана и стените EPS ще бъдат захванати поне 2-3 см.. Идеята ми е в последствие да поставя и висящ таван с термо плочи, но за сега това е само идея. Блаодаря ви предварително. :drinkers:
EDI - майстор
Ще издържи и без дюбели, не е голяма площ, ако си лепил на гребен, но за твое успокоение може да сложиш някой и друг дюбел на връзките на паната.
Stefan_62 - майстор
EDI написа:
Ще издържи и без дюбели, не е голяма площ, ако си лепил на гребен, но за твое успокоение може да сложиш някой и друг дюбел на връзките на паната.
Благодаря "EDI", лепих по начина на топки, като по краищата на листа положих лепило и по-средата по три топки, просто тавана на места не беше много равен от кофража и не позволяваше да лепя на гребен, и се наложи да компенсирам тук-там с лепило за да го изравня. Ще поставя по някой дюбел както казваш за мое успокоение :lol: , просто се притеснявах да не би в последствие от парата при използване на банята да се отлепят, въпреки, че съм оставил големичък прозорец за проветряване и мисля да сложа и вентилатор. Жив и здрав :drinkers:

Тема "Изолация на тавана с EPS" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: