• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
N.Georgiev - специалист
Твоя познат " картонаджията" не ти ли каза ,че не е хубаво да хващаш окачвачите и където се свързват профилите с рапиди и ,че има винт ( копче ) с плоска глава ? Другата грешка е ,че там където влиза UD-то в CD-то пак си ги хванал и пак с рапиди .
Хич да не ти пука какво като ще се нацъфка тавана - нали не си давал пари на измислени майстори . :supz:
legoelf - напреднал
Стига с тоя моя познат той човека дойде за 2-3 часа да ми покаже, всичкото другото е от мен като четях форумите и го направих да е по лесно за мен. Това черното са копчета на ригипс не са рапиди. Колкото до напукването дори и да се напука няма да има кой да напсувам защото сам ще съм си виновен :datz: . Но както се знае икономията е майка на мизерията :) наздраве! :prost:
jekasus - майстор
Такива ли са копчета?
Изображение
legoelf - напреднал
не такива са
Самонарезни винтове с плоска глава за метал LB-421
размер 4.2x13 mm
Самонарезни винтове за свързване на метални профили с дебелина от 0.6 до 2.25 mm)
Прикачен файл:
suho_vintove_r5_c3.jpg
копче ригипс
suho_vintove_r5_c3.jpg (961 Байта) Видяна 12121 пъти
ето сайта http://rigips-bg.com/suho-stroitelstvo/vintove
Takezo Sensey - модератор
legoelf написа:
не такива са
Самонарезни винтове ..
Самопробивни предполагам искаше да кажеш, ам' то какво друго да кажеш като така го е написал на сайта някой IT спец предполагам де им е правил online магазина и единствения винт които е виждал на снимка дори вероятно е бил този.

Самонарезния винт, има режещ връх като върха на свредло, бургия.
kiroslavov - специалист
Точно обратното: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B8%D0%BD%D1%82

И аз на тези с връх подобен на бургия съм свикнал да казвам самонарезни, но те са самопробивни.
Pooh - майстор
kiroslavov написа:
Точно обратното: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B8%D0%BD%D1%82

И аз на тези с връх подобен на бургия съм свикнал да казвам самонарезни, но те са самопробивни.
:wallbash: :wallbash: :wallbash:
Мислете малко бе хора - не боли!
СамоНАРЕЗЕН винт, означава, че САМ си НАРЯЗВА резбата - е кой вид от двата показани изпълнява това условие?
Изображение Изображение

Не знам, дали има друга държава, където всеки да си има СВОЕ наименование за различните материали, инструменти и т.н. Липсва не само единно възприето име за нещата, но и елементарна логика. Всички видове рапидни винтове минават под името "бурми" ... иначе - щом го пише "у ИнтернетЯ" - требе да е верно.
legoelf - напреднал
аз само копирах от сайта без да гледам какво пише. Много съм доволен от тези копчета. В събота ми свършиха копчетата и купих 300 от близката железария, голяма грешка не влизат да ги .... и ходих да си купя ригипс.
Ето малко снимки до каде съм стигнал.
Прикачен файл:
DSC01971.JPG
Прикачен файл:
DSC01973.JPG
jekasus - майстор
Трябваше да свалиш по-голямата част от профили и да направиш двойна скара.
И първо основния таван се прави, а после различни завъртулки.
kiroslavov - специалист
"pooh", на тези две снимки, които си показал - левият е самопробивен, а десният - самонарезен! Това така или иначе не е по темата, така че нека това отклонение спре до тук.
По темата - и според мен трябваше да се направи с двойна скара.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Окачен таван със скрито осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: