Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
gechev - специалист
MrMurdjo написа:
- пожароустойчиви са в много по-голяма степен;
Ако наистина става дума за метала магнезий, то той гори като за световно и развива температури, които и камъка топят.
При производството им не се използва магнезий, а магнезиев диоксид изпечен на над 1200 градуса и се смесва с разтвор от вода и магнезиев хлорид. Получава се материал с много твърда кристална решетка и е известен като "цимент на Сорел". Издържа на високи температури, втвърдява се бързо и заради съставките си го водят за еко продукт, защото присъстват в храните на животните.
VLADO66 - майстор
Така е по принцип обаче гледах в тубата едни страхотии в Русия изпълнени с явно някакво китайско менте което изглежда беше пълно с гипс и само мрежата го държеше да не се разпадне.
ralev написа:
Max Cavalera написа:
Работил съм с такива. Използвах ги (дебелина 8мм) за външна обшивка на вентилирана фасадна система. Върху тях има шпакловка с качествен теракол с мрежа и силиконова мазилка. Дотук две зими и три лета без никакви проблеми. Според мен предимствата и недостатъците спрямо гипсокартона са следните:

Предимства:
- здравина;
- твърдост;
- не се рони много като ГК; много по-плътни са;
- пожароустойчиви са в много по-голяма степен;
- имат "вградена" стъклофибърна мрежа от едната страна - може да се използват за мокри помещения и за външни условия;

Недостатъци:
- при еднаква дебелина са по-тежки от ГК - по-трудно се работи;
- поради по-високата им твърдост винтовете, с които се закрепват, искат по-голям въртящ момент на винтонавивната машина, за да се скрият главите. Това сравнително често води до пукнатини.
- по-скъпи са от ГК;
- разкроя и рязането е малко по-трудно.

Ако ги оставиш известно време на влажно място се измятат ужасно и няма изправяне.


Дано това ти е било от полза.

Поздрави!

В един и същи пост две крайно противоположни, и взаимно отричащи се твърдения! :?
Здравейте,

В първия случай съм имал предвид приложението им, докато във втория - съхранението им.
Смятам, че всеки би допуснал за нормално, след като си направи стените в банята с магнезиеви плоскости, да ги шпаклова със стъклофибърна мрежа и евентуално да положи фаянс като крайно покритие.
Относно измятането при съхранение - видял съм го с очите си, от собствен опит - заради погрешно съхранение (навън, на открито, положени не на пале а наредени в подпряно състояние на стената, след неколкократни валежи в продължение на 2-3 седмици).

Надявам се поясненията да са ви полезни. Споделям собствения си опит.

Поздрави!
Gamma - специалист
MrMurdjo написа:
Ако наистина става дума за метала магнезий, то той гори като за световно и развива температури, които и камъка топят.
Да ти дам пръчка магнезий да ми я запалиш? :-D Това в кръга на шегата.
Алуминиевите стружки също горят. Всъщност, ВСИЧКИ мерали горят при определени условия :yawinkle: Това, че в плоскостите има магнезий не значи, че ще изгори като факла!
Kolikovski - напреднал
Мога да кажа, че съм пробвал да запаля една такава плоскост със силен пламък от оксижен. Напълно негорими са- мястото се загря до бяло, но не пламна. Изобщо не могат да се сравняват с гипсокартона- много по-добри са. Разликата между метала магнезий и магнезиевия окис е огромна.
tanosliven - специалист
Използвам я години заради разликата с Акупанел на КНАУФ .Ако се измаже с лепило и мрежа за изолация няма проблем.Гаража на лодката го затворих преди 8г с такива и без да са измазани все още са добре .
Niko Gargov - напреднал
До колкото знам за магнезия винтовете корозират в материала и след време се късат все едно на кола гърнето и тогава става доста неприятна ситуация. Но зависи и за какво ще го използваш, аз не бих направил компромиси, а и не бих казал, че са по-добри от Аквапанела. За мене Аквапанела е на първо място особено за външно изложение.
VLADO66 - майстор
Аналог за по-заможните :) са циментовите плоскости Permabase.Изключително здрави и подходяши за бани.Гечев може за го поинтересува състава. :)
jekasus - майстор
И да направи Тивит-плоскости :-D
nikolson - майстор
VLADO66 написа:
Аналог за по-заможните :) са циментовите плоскости Permabase.Изключително здрави и подходяши за бани.Гечев може за го поинтересува състава. :)
15 години гаранция за външно ползване. Мерси! Явно е за доооста заможните.

Тема "Магнезиеви плоскости?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: