Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
ivanpetrov - специалист
Наскоро в нета ми попадна реклама на тези магнезиеви плоскости.Някой работил ли е с такав материал и на кратко какво представляват и каква е системата за работа с тях.В моя град ги няма още,предполагам ,че сега искат да ги наложат.
Работил съм с такива. Използвах ги (дебелина 8мм) за външна обшивка на вентилирана фасадна система. Върху тях има шпакловка с качествен теракол с мрежа и силиконова мазилка. Дотук две зими и три лета без никакви проблеми. Според мен предимствата и недостатъците спрямо гипсокартона са следните:

Предимства:
- здравина;
- твърдост;
- не се рони много като ГК; много по-плътни са;
- пожароустойчиви са в много по-голяма степен;
- имат "вградена" стъклофибърна мрежа от едната страна - може да се използват за мокри помещения и за външни условия;

Недостатъци:
- при еднаква дебелина са по-тежки от ГК - по-трудно се работи;
- поради по-високата им твърдост винтовете, с които се закрепват, искат по-голям въртящ момент на винтонавивната машина, за да се скрият главите. Това сравнително често води до пукнатини.
- по-скъпи са от ГК;
- разкроя и рязането е малко по-трудно.

Ако ги оставиш известно време на влажно място се измятат ужасно и няма изправяне.


Дано това ти е било от полза.

Поздрави!
darakchiev - специалист
Колега откъде си ги купувал, аз във Варна засега не намирам.
ralev - специалист
Max Cavalera написа:
Работил съм с такива. Използвах ги (дебелина 8мм) за външна обшивка на вентилирана фасадна система. Върху тях има шпакловка с качествен теракол с мрежа и силиконова мазилка. Дотук две зими и три лета без никакви проблеми. Според мен предимствата и недостатъците спрямо гипсокартона са следните:

Предимства:
- здравина;
- твърдост;
- не се рони много като ГК; много по-плътни са;
- пожароустойчиви са в много по-голяма степен;
- имат "вградена" стъклофибърна мрежа от едната страна - може да се използват за мокри помещения и за външни условия;

Недостатъци:
- при еднаква дебелина са по-тежки от ГК - по-трудно се работи;
- поради по-високата им твърдост винтовете, с които се закрепват, искат по-голям въртящ момент на винтонавивната машина, за да се скрият главите. Това сравнително често води до пукнатини.
- по-скъпи са от ГК;
- разкроя и рязането е малко по-трудно.

Ако ги оставиш известно време на влажно място се измятат ужасно и няма изправяне.


Дано това ти е било от полза.

Поздрави!

В един и същи пост две крайно противоположни, и взаимно отричащи се твърдения! :?
MrMurdjo - майстор
- пожароустойчиви са в много по-голяма степен;
Ако наистина става дума за метала магнезий, то той гори като за световно и развива температури, които и камъка топят.
darakchiev - специалист
stivemaster написа:
Даракчиев ето в Кичево са.
Благодаря.
stivemaster - майстор
Не е вярно че се измятат ,поне не качествените и стандартните.Като се има предвид че са китайски обаче(най големи залежи на магнезит има там) качеството може да е под въпрос.Ето какво представляват ,същата фирма продава и варовикови ,с почти същите качества панели.
Pooh - майстор
Стив, кои точно са КАЧЕСТВЕНИ и какви са СТАНДАРТИТЕ, които покриват?
Аз в дългите си проучвания на точно този материал, стигам само до братски Китай и, в най-добрия случай, Декларация за Съответствие.
stivemaster - майстор
Най общо ще ти кажа,че качествени са тези които имат сертификат ,но като се има предвид че не сме балами ,трябва да допълня, че трябва да се разбере тази партида от която купуваш, тази от сертификата ли е или не.

Тема "Магнезиеви плоскости?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: