Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
radoraev - специалист
10 godini rabotih gips karton i vse imah edna me4ta i taka i ne ia ispalnih-neznam zasto........molia vsi4ki maystori da si go napraviat tova nesto zastoto spestiava mnogo nervi i vreme
Nali se sestate kato pusne6 plo4ata da star4i sled perdeto na skritoto osbetlenie koeto e ovalno primerno i posle triabva da ras4ertae6 s nesto otgore na kartona to4no otstoyanie 10sm.(obiknovenno)----e vinagi si misleh da si izrabotia nesto ot roda,,,,,,detska igra4ka bager4e ili kamion4e na koiato da ima prikrepena liniyka s podvijen moliv.......gumite se tarkaliat po perdeto a moliva 4etae doluna kartona...dori sega mi idva misal 4e nekaksi moliva vaobste moje da 4ertae ot dolnata strana na kartona...ina4e znaete kvo kiorene pada s ednoto oko da gleda6 otgore i da reje6 s triona
------------------------
Тани - модератор
А защо трябва да чертаеш отгоре? При чертането на горния по-голям радиус си определил центъра на окръжносттаи обикновено оттам стърчи рапидка . С помощта на тръбичка, електрод или нещо подобно , което е отвесирано вързваш тел с необходимия ти радиус и молив от другия край и си чертаеш перфектна окръжност!Режеш със зегето и си готов! Аз се занимавам няма и половин година с гипскартон , но и след 10 години няма да кажа че всичко знам и няма какво да науча! Човек се учи докато е жив!Е ако има желание де! Явно ти нямаш такова , ако се съди по това ,че се опитваш да научиш другите да четат на латиница ,отколкото да се научиш ти да пишеш както трябва!


По твоя начин, ако по някаква причина си изкривил горния кръг още от профила или после при отвесирането на картона или при шпакловането или всичко това накуп пренасяш натрупаната грешка и на долния картон , а така грешката става доста видима!
radoraev - специалист
що си толкова ограничен бе Тани??????Представи си неправилна вълна която обикаля огромно заведение и има скрито осветление................много ти е лесно да ми дрънкаш за кръг......................като ти дойде пък на теб желанието да станеш майстор може и да се сетиш че този електрод не ти е нужен при кръг и специално отбелязвам и при купол--при отсъствие на лазарен нивел--------ами директно за тази рапидка която е в центъра що не завържеш едно канапче и да го въртиш под наклон?
Така можеш и да нивелираш и да отрежеш и долния ръб на купол
С уважение Радо
Можеш да ми се извиниш в ефир
Сте се радвам да те науча на тънкости
radoraev - специалист
А за кръг ако искаш толкова да чертаеш отдолу(много майстори чертаят отгоре защото когато се кйорят отдолу да гледат линиятя очите им се палнят с прах.........та.....аз как го правех.....върху картона който стърчи за скритото...с две рапидки си хващам едно УД и центъра с квадратче картон за да ми е на едно ниво и си чертая супер сам като закача рулетката---не си спомням подробности но се сещам че ставаше за секунди
leonardo_vd - модератор
Има и много лесен начин, и както каза Радо по-лесно е да се чертае отгоре и оттам да се гледа когато се реже. Аз го правя по следния начин... Ако искам борда да ми е 10см. Изрязвам от картон една окръжност с радиус 10 см и в центъра и пробивам дупка колкото да се покаже графита на молива, и готово. Когато търкаляме окръжноста по овала/независимо какъв е даже и прав участък да има/ се получава точна черта на 10см. от вътрешния борд. Много удобно и бързо.
radoraev - специалист
това ми хареса....обаче кво имах предвит....след толкова години мъки аз съм привърженик просто да се създават разни устройства за улеснение на работниците---аз немам нерви секи път да режя внимателно кръгче да го зашкуря.....то ще вземе да го истърва на земята............абе мисълта ми е разни рационализации да се вкарват
leonardo_vd - модератор
radoraev написа:
това ми хареса....обаче кво имах предвит....след толкова години мъки аз съм привърженик просто да се създават разни устройства за улеснение на работниците---аз немам нерви секи път да режя внимателно кръгче да го зашкуря.....то ще вземе да го истърва на земята............абе мисълта ми е разни рационализации да се вкарват
Aми може и да се произвеждат ама да не се внасят у нас.
radoraev - специалист
:shock: сега се сетих за ресторанта в комплекс флора в Сл.Бряг-кадето за сефте направих купол с диаметър 4 метра и височина метър и половина..................та...там имаше фигура заради която се скарах с архитекта и шеха ни изгонят от обекта---само никой не се навиваше да прави такива работи и отказваха обекта--жалко че не правех снимки навремето..та....представете си 2 свода един до друг с дължина 6 метра и ширина 2.50м.--които се събират в средата в един долен ръб---като цици..................
така........от центъра тръгва един ромб да се вдлъбва напреки който също е с формата на свод----два свода вървят натам и в тях напреки тръгва да се вдлъбва друг само че пресечните точки образуват ромб :lol: който обаче на чертежа ми го дава елипса :shock: архитекта---и азму викам да знаеш тва ще стане накрая ромб като пресечем равнините-----не вика ти ли ще ми кажеш.........
там отново исползвах един лично мой метод----хварляне на сянка през шаблон с халогенна вана------------абе имам кво да расказвам---такива испалнения сме имали че немам думи----и лошото беше че бехме първите неколко бригади които започнахме да правим картон----некаде преди 15 години сигурно---искам да поздравя всички тези момчета с които тръгнахме да се учим------Радко от Бургас
radoraev - специалист
пардон--даваше ми грешка в сайта а се оказва че всеки път сам пращал съобщението
Тани - модератор
Извинявам се в ефир! :-D :-D :-D Определено разбрах за овал с един център! Може би заради латиницата! Искрено ти благодаря за решението ти да пишеш на кирилица!

Тема "ovalno skrito osvetlenie" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: