• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
leoni76 - напреднал
Здравейте,
Искам да попитам как може да се осъществи идеята от снимките за слагане на плочи ПДЧ на таван от гипсокартон?
Както се вижда от снимките (или може би аз така ги виждам) няма конструкция, за която да се захване ПДЧ-то, а е плътно залепено за тавана. По какъв начин би било възможно монтирането му в този случай?

Прикачен файл

Snimka_hol2.jpg
Snimka_hol2.jpg (51.31 KиБ) Видяна 11545 пъти

Прикачен файл

Snimka_hol.jpg
Snimka_hol.jpg (45.19 KиБ) Видяна 11545 пъти
N.Georgiev - специалист
Това е проект , и освен за лепене не се сещам за друг начин , а може и да се залепи ако не е пдч , а някакъв по лек материал , но с такова покритие .Възможно е да се монтира и на някакви крепежи монтирани предварително на тавана и на плоскостите .
stiv1961 - майстор
Скоро на част от стената и около прозореца в кухнята залепих ламинат с пенополиуретановото лепило за лепене на топлоизолации. Реших да пробвам какво ще излезе :) Ама на тавана и то ПДЧ :? Виж, ако е 8 мм..... не знам.

Прикачен файл

240920132218.jpg

Прикачен файл

240920132219.jpg
leoni76 - напреднал
Ами цветът е абсолютно същият, както кухненските мебели....
Pooh - майстор
Ламинат, фолио или фурнир, залепени на готово оформена фигура.
KnauFer - специалист
Има начини това да стане,при това без да се лепи,а да се ползват дърводелски винтове или дюбели -както трябва да си стане ,естествено без да се виждат след монтажа-мисля че не е проблем :)
Ако си решил да го направиш -ще ми трябва схема-проект,по него вече ще обмисля монтажа ,Ако картона вече е монтиран,ест ще трябва да се отрежат парчета .. важно е да знам падането на окачения таван,дължината,широчината и дебелината на детайлите от ПДЧ.
Pooh - майстор
KnauFer написа:
Има начини това да стане,при това без да се лепи,а да се ползват дърводелски винтове или дюбели -както трябва да си стане ,естествено без да се виждат след монтажа-мисля че не е проблем :)
Ако си решил да го направиш -ще ми трябва схема-проект,по него вече ще обмисля монтажа ,Ако картона вече е монтиран,ест ще трябва да се отрежат парчета .. важно е да знам падането на окачения таван,дължината,широчината и дебелината на детайлите от ПДЧ.
Или има начин и го знаеш, или ти трябва време за дъъълго обмисляне и само залагаш мрежа за шарани. И в двата случая поста ти е напълни излишен и мноооого в страни от духа на Форума. Сам си прецени кое.
KnauFer - специалист
quote="Pooh"]
KnauFer написа:
Има начини това да стане,при това без да се лепи,а да се ползват дърводелски винтове или дюбели -както трябва да си стане ,естествено без да се виждат след монтажа-мисля че не е проблем :)
Ако си решил да го направиш -ще ми трябва схема-проект,по него вече ще обмисля монтажа ,Ако картона вече е монтиран,ест ще трябва да се отрежат парчета .. важно е да знам падането на окачения таван,дължината,широчината и дебелината на детайлите от ПДЧ.
"Или има начин и го знаеш, или ти трябва време за дъъълго обмисляне и само залагаш мрежа за шарани. И в двата случая поста ти е напълни излишен и мноооого в страни от духа на Форума. Сам си прецени кое."

Обикновено трябва да знам за какво става въпрос ,за да дам съвет,не мога на сляпо ..
Както казах,има доста варианти за подобно изпълнение :)
Ако човека е решил да го направи,след като опише подробностите-ще споделя идеите си,иначе няма никакъв смисъл.Ако темата е само да видим дали може да стане - казвам Ви-да,може,при това е доста лесно..
Поздрави!

Прикачен файл

DSC05025.JPG
topche - напреднал
Да изтупам една тема от прахта.
Трябва да залепя една дъска (айде да са две) 130/30 см към стена от гипс картон. Редно е да кажа, че не притежавам майсторски умения 70-то ниво. Демек пробвах със силикон - ядец , пробвах с едно много скъпо монтажно лепило
https://www.dropbox.com/s/8eopl1admdh2j ... 5.jpg?dl=0 - пак не стана.
Сега имам изцапана стена (на чисто новата ми боя) и 2 безуспешни опита да залепя пустата дъска на стената.
Моля за помощ как да го монтирам/залепя това чудо на таз кекава стена.
KingLin - майстор
А то добре ли ги притискаше докато съхне лепилото?
Каква тежест ще носят тези дъски. От масив ли са? Левел се дига лесно ама както и в игрите с практика :)
Ако няма да носят нищо и са само декоративни може да ги окачиш с нещо подобно:
Прикачен файл:
f02.jpg
f02.jpg (4.6 KиБ) Видяна 9544 пъти
Вика се окачвач за скрит монтаж. Може да потърсиш и други видове в чичко Гошо.
  • 1
  • 2

Тема "ПДЧ плоскости на таван от гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: