• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
topche - напреднал
декоративни са.
трябва да ми пазят стената, защото е опира един стол и една маса. това е целт.
може ли да ми кажеш или демонстираш с някаъв клип ако има youtube как се монтира това ? и евентуално къде бих могъл да го намеря.
KingLin - майстор
Клипче точно за това трудно ще намеря. Надявах се, че като го видиш ще схванеш, ама ти явно още си на етап създаване на героя и не си вдигнал още и 1-ви левел :lol:
С думи прости ще се опитам да ти обясня. На стената си хоризонтираш 2 винта (ползвай охлюв или дюбел за гипсокартон в които да навиеш винтовете). На дъската също си хоризонтираш 2 такива окачвача. Малките дупки в краищата му са за да го хванеш към дъската, а прореза в средата е там, където влиза главата на винта, който си монтирал на стената. Сещаш се, че разстоянието между двата винта на стената трябва да е равно на разстоянието между осевата линия (средата) на окачвачите :) На снимката се вижда, как прореза в средата в единия си край има място където влиза главата на винта и се приплъзва под тази другата издадена част на прореза. Сега да обобщим - на стената имаш два винта, на дъската имаш два окачвача, разстоянията еднакви. Главата на винта трябва да стърчи от стената 2-3 мм. Слагаш дъската, така че главите да влязат в прорезите и после леко натискаш на долу. И честити ти монтирани дъски :partyman:

По-просто от това не знам как да ти го обясня :)

Ей тук намерих снимката:
http://kristiandeni.com/web/w2/BG/catalog.php
Тук изскочи някаква изтекла обява:
http://olx.bg/ad/okachvach-za-skrit-mon ... 2zUtD.html

Ако това не ти стигне да се справиш аз се предавам :-D
topche - напреднал
Много подробно и полезно описание, за което благодаря.
След малко по-подробно оглеждане на снимката и аз си го бях представил така, както си го описал с малката разлика, че си мислех за 4 окачвача за всеки ъгъл, но това ще ме затрудни после при написването.
Мерси много!
radius - майстор
Имаш доволно голяма площ, какъв е проблема с лепенето? Пада със все латекс ли? Ако сложиш достатъчно лепило, силикон, няма да падне според мен.
topche - напреднал
radius написа:
Имаш доволно голяма площ, какъв е проблема с лепенето? Пада със все латекс ли? Ако сложиш достатъчно лепило, силикон, няма да падне според мен.
ами за съжаление - пада :(
омазах стената (НОВАТА МИ СТЕНА :( )
rockwall - майстор
Здравейте,
Искам да попитам как може да се осъществи идеята от снимките за слагане на плочи ПДЧ на таван от гипсокартон?




няма нужда да е ПДЧ, когато може да е ламиниран фазер
  • 1
  • 2

Тема "ПДЧ плоскости на таван от гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: