• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 41
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
simeonov_74 - специалист
Изобщо не се прави, като стените. Я разцъкай мишката по темите и ще намериш много информация :wink:
Разцъках. Но за втори гипсокартон над първия нищо не се споменава.
Прочетох как се монтира гипсокартон на таван, но когато слагам втори лист гипсокартон, директно върху първия ли го монтирам? Или на тавана не се слагат по два слоя гипсокартон както на стените? Ако се слага, как?
simeonov_74 - специалист
krass' написа:
Разцъках. Но за втори гипсокартон над първия нищо не се споменава. Прочетох как се монтира гипсокартон на таван, но когато слагам втори лист гипсокартон, директно върху първия ли го монтирам? Или на тавана не се слагат по два слоя гипсокартон както на стените? Ако се слага, как?

http://www.knauf.bg/knauf/home.nsf/D11_2_7_2008.pdf[/quote]
здравейте нов съм тук.
в момента си правя ремонт в нас и реших да проверя в форумите за идеи които ще ми помогнат :) да реша точно какво да правя с окаченият таван.
Та въпросът ми е следният.
Двойна или единична скара за тавана е по доброто решение?
Работил съм гипсокартон но предимно предстенна обшивка тавани само 3 пъти и за това реших да се допитам до по големи специалисти :)
KnauFer - специалист
1во-Харесва ми аватара ти :)
и 2ро-Щом си правил предстен. 3 пъти направи и един на тавана /само сложи железни дюбели вместо PVC/ ;)
Pooh - майстор
KnauFer написа:
1во-Харесва ми аватара ти :)
и 2ро-Щом си правил предстен. 3 пъти направи и един на тавана /само сложи железни дюбели вместо PVC/ ;)
Това сериозно ли го написа???
Ти таван като предстенна ли правиш?

Към автора - Кръстосаната скара може да се избегне само при редки случаи, като коридори например, където единият размер е достатъчно малук, за да бъдат пренебрегнати носещите профили. Но, за разлика от предстенната, профилите са по-нагъсто - мин. през 50см. за 12,5мм-ов гипсокартон. И съответно листата се редят напреки на скарата, а не по дължина като при Предстенна обшивка. Загуби макло време и от сайта на KNAUF си свали проспекти с деъайли за различните системи (окачен таван, преградна стена, сух под, предстени обшивки) - там има подробни обяснения и детайли. Ако по тях имаш ПАК въпроси - кажи, ще се радвам, ако мога да съм от помощ.
само да уточня че става на въпрос за сгуробетонна плоча с гредоред и летвите са на ширина разположени.
Размери на тавана 400х354см.
Та не знам по кой начин да направя тавана :).
Мислех единична скара,с повечко директни окачвачи хванати със винтове за носещите греди,но незнам дали аще стане щото мазилката на тавана е много здрава!
Варта е смесена с кварцов пясък и ме е страх ако започна да я свалям да не паднат летвите :X
Pooh - майстор
Директни окачвачи, захванати за гредите на грдореда (те няма накъде да паднат :wink: ), положени на 90-100см. осово разстояние, нивелираш си профилите, под тях, кръстосано монтираш монтажните профили с анкервинкели, а картона го редиш перпендикулярно на монтажните. Вземи си листа 1200/2000/12,5 мм. - по-лесно се работи с тях, отколкото с по-дълги.
Pooh написа:
Директни окачвачи, захванати за гредите на грдореда (те няма накъде да паднат :wink: ), положени на 90-100см. осово разстояние, нивелираш си профилите, под тях, кръстосано монтираш монтажните профили с анкервинкели, а картона го редиш перпендикулярно на монтажните. Вземи си листа 1200/2000/12,5 мм. - по-лесно се работи с тях, отколкото с по-дълги.
12,5 ли та аз мислех да вземам 9мм не е ли по добре по-леки са ...?
"положени на 90-100см. осово разстояние" имаш на предвид разтоянието м/у цд профилите на горната скара ли ?
Pooh - майстор
Точно осовото разстояние на Носещите профили визирах с 90-100см.
По въпроса за разликата между 12.5мм и 9,5мм гипсокартон - вярно е, че 9,5 е малко по-лек, но при него монтажните профили трябва да са по-нагъсто, поради по-голямото му провисване и вече сметката не излиза ;)
9,5мм-ов гипсокартон се използва или в двуслойна обшивка, или за фигури, поради по-малкият си радиус на oгъване, спрямо 12,5мм-овия.
Последна промяна от Pooh на съб сеп 18, 2010 6:51 am, променено общо 1 път.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 41

Тема "Въпроси относно монтирането на окачени тавани" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: