• 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 41
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
darakchiev - специалист
Здравейте, каква е разликата между следните модели гипсокартон. Става въпрос за таван и кой от моделите е препоръчителен.
- GKB 12.5mm/2.0X1.2/
- GKB 12.5mm/2.5X1.2/
- GKB 12.5mm/2.6X1.2/
- GKB 12.5mm/2.7X1.2/
- GKB 12.5mm/2.8X1.2/
- GKB 12.5mm/3.0H1.2/
Тани - модератор
Разликата е само в дължината. Вземи си 200 см. за да го вдитате по-лесно.
jekasus - майстор
Зависи дали можеш да вмъкнеш по-дълъг лист в апартамента/къщата и дали имаш помощници за монтажа :-D
tonko - напреднал
Здравейте майстори,
Предстои ми направата на окачен таван 3,70м. / 3,80м.на гредоред. Понеже гредите не са в добро състояние, а и над мен етажа е обитаем, съм решил да си пусна 3 нови греди, които да носят тежестта на гипсокартона и ватата.Ще съм ви благодарен, ако ми помогнете с размера на гредите! Провиса е 3,80 м. Така направена конструкция дали ще е достатъчно здрава? Приемам и други идеи за конструкция. Някъде във форума съм виждал снимка на носеща конструкция от 2 цд едно над друго, свързани с по-къси парчета цд за премостване на по-големи разстояния, но не мога да я намеря #-o .

Прикачен файл

Picture 001.jpg
Picture 001.jpg (112.92 KиБ) Видяна 5086 пъти

Прикачен файл

untitled.jpg
untitled.jpg (22.51 KиБ) Видяна 5086 пъти
jekasus - майстор
Двойна скара, задължително!!! viewtopic.php?f=48&t=37850
tonko - напреднал
jekasus благодаря ти за отговора.За двойната скара добре,но за гредите с , какво сечение да бъдат за да носят тежестта на ГК?
ukrainian - помощник
Дойде време за монтирането на таваните а както споделих в по-ранните си постове това ще ми е за първи път. Ще кача няколко чертежа на проектите за таваните в апартамента, за да ми кажете мнението и идеите как съм се справил, и къде съм сбъркал или какво може да се подобри.
Ето и възникналите ми въпроси:
1. Тъй като на някои от стените има ГК как да закрепя на тях UD профилите - с винтовете за ГК или както ми казаха, да използвам тези дюбели "охлюви" за по-здраво? Стените всъщност са две(външни) и в различни стаи, като едната ще е с метална конструкция, а другата вече е направена с изолация и картон, залепени директно за панела с гипс.
2. Правилно ли е разстоянието на директните окачвачи спрямо стените, особенн на тези които съм сложил близко до стените?
3. На обособения балкон "Plasterboard_3.jpg" от страната на догратама им поставен разширителна рамка на прозореца именно заради окачения таван. Върху нея UD профила с какви винтове да го закрепя, като тези от дограмата казаха, че винтовете за ГК за подходящи и само по на често трябва да слагам?
4. За чертеж "Plasterboard_3.jpg" дали не е по правилно да полагам ГК по широчина като се поставят парчета 1400х1200. Но ако ги редя така как е по-правилно да изградя скарата, през 600 вместо по 500 както сега, но тогава ватата ще може ли да се задържа? Другия вариант е да опъна CD профилите по дължина (2 или 3 на брой?) и пак по широчина да слагам ГК като да се поставят пак парчета 1400х1200?
5. За чертеж "Plasterboard_4.jpg" се пада стая където пода е вдигнат с 10/12см и въпроса ми е може ли да се направи двойната ската само на разстояние от 5 см на UD профила, за да не стане много малка стаята? При само 5см разстояние и двойна скара ще може ли да се ложи 5см вата?
6. На двойните скари достатъчни ли са броя директни окачвачи за да издържат цялата конструкция?
7. Правилно ли съм подходил при поставянето на картона при двойната скара за да си гарантирам прави ъгли като пускам по 20см от едната страна и от там под прав ъгъл през 50см? И така започвам да редя картона от правия ъгъл, а не от стената или не съм разбрал правилно от статията на "leonardo_vd" за окачен таван на две нива.

Edit: Здравейте майстори, всички ли сте отпуска или гледате Олимпиадата, че няма никакви коментари! Ето и още един въпрос:
8. Трябва ли да се слага уплътнителна лента на UD профила, когато стената е гипскартон или се закрепя за PVC уширението на профила на дограмата?

Прикачен файл

Plasterboard_1.jpg
Plasterboard_1.jpg (29.96 KиБ) Видяна 4873 пъти

Прикачен файл

Plasterboard_2.jpg
Plasterboard_2.jpg (43.22 KиБ) Видяна 4873 пъти

Прикачен файл

Plasterboard_3.jpg
Plasterboard_3.jpg (35.07 KиБ) Видяна 4873 пъти

Прикачен файл

Plasterboard_4.jpg
Plasterboard_4.jpg (51.87 KиБ) Видяна 4873 пъти

Прикачен файл

Plasterboard_5.jpg
Plasterboard_5.jpg (62.39 KиБ) Видяна 4873 пъти
ukrainian - помощник
Здравейте,
Надявам се някой от специалистите да помага с изникналите ми въпроси, защото времето за монтаж наближава. Ето малко промени по няколко от четежите, които направих след малко повече ровичкане из нета за информация.

Прикачен файл

ceiling_2.jpg
Коридор
ceiling_2.jpg (44.49 KиБ) Видяна 4820 пъти

Прикачен файл

ceiling_4_2.jpg
Спалня вариант 2
ceiling_4_2.jpg (39.11 KиБ) Видяна 4820 пъти

Прикачен файл

ceiling_4_1.jpg
Спалня вариант 1
ceiling_4_1.jpg (42.63 KиБ) Видяна 4820 пъти

Прикачен файл

ceiling_3_2.jpg
Балкон/кухня бокс вариант2
ceiling_3_2.jpg (35.61 KиБ) Видяна 4820 пъти

Прикачен файл

ceiling_3_1.jpg
Балкон/кухня бокс вариант1
ceiling_3_1.jpg (34 KиБ) Видяна 4820 пъти
SMITH 357 - специалист
Колеги, предстои ми направа на растерен таван на две помещения. В много четене по форумите имам изградена представа как да го направя. Имам следния въпрос - Има ли възможност каретата на тавана да се направят не стандартни 60/60 см, а 50/50 см.? Имате ли идея, дали това е възможно със съществуващите към момента профили?
marto - специалист
SMITH 357 написа:
Колеги, предстои ми направа на растерен таван на две помещения. В много четене по форумите имам изградена представа как да го направя. Имам следния въпрос - Има ли възможност каретата на тавана да се направят не стандартни 60/60 см, а 50/50 см.? Имате ли идея, дали това е възможно със съществуващите към момента профили?
50/50 няма начин да стане,сглобката на растера си е 60/60 , може да сложиш пана 60/120
Явно искаш нещо по-разчупено , растера може да се монтира и по диагонал на помещението,
става много яко,правил съм :) Но едно че фирата си я бива а и подобно изпълнение не е за всеки,90% от
"майсторите" ще захвърлят рулетките още при разчертаването :-D
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 41

Тема "Въпроси относно монтирането на окачени тавани" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: