• 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 41
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
totko - специалист
Здравейте Колеги!
Решил съм да правя окачен таван от гипскартнон на двойна конструкция, на две помещения, като жилището е тухлено, последен етаж.
Тъй като външните стени и на двете помещения са изолирани със стиропор от вътрешната страна, затова при мен изниква следния голям проблем и въпрос - как да захвана UD профилите към стените които са изолирани със стиропор с мрежа и шпакловка ?Под самия стиропор, на височината където трябва да се хванат UD профилите е възможно да има трегер/бетон или тухла.
В случая, всяко помещение има две такива стени, които са съседни - къса и дълга стена.
Съществуват ли толкова дълги дюбели за бетон или за тухла, които да минат през стиропора и да се захванат за здрава основа и удачно ли е да се захванат така UD профилите?
Другия вариант за който аз се сещам е, да налепя гипскартон с широчина = на височината на която ще се монтират UD профилите и така самите профили да ги хвана с рапидки за залепения гипскартон?! :? :? :?
Благодаря предварително за отделеното време и внимание!

Ето и моето предложение за залепване на гипскартон по цялата горна дължина на стените със стиропор

Изображение
KnauFer - специалист
Давай без УД
totko - специалист
Колега и на двете стени ли които са съседни да не слагам UD?

Сетих се и за още един вариант - да изрежа стиропора на нивото на което ще е UD-то и да го захвана директно към стената, а окачения таван/гипскартнона ще стига до стиропора?!
KnauFer - специалист
Слагай уд само където можеш....там където не можеш ,слагай цд...
totko - специалист
KnauFer написа:
Слагай уд само където можеш....там където не можеш ,слагай цд...
Имаш в предвид носещо CD близо до стената нали, закрепено с окачвачи?
KnauFer - специалист
Има много начини да се направи.не мога така от разстояние да кажа кой е най добрия..
nautilus33 - майстор
Здравейте,
ще правя окачен таван на целия втори етаж. В момента има само греди(гредоредът)- махнали сме целия каратаван и от втория етаж се вижда подпокривното. Разстоянието между гредите на гредореда е около 55см междуосово(някъде е повече, някъде по-малко). Та, как е най-добре да го направя- с двойна скара и или единична скара? Как да сметна колко директни окачвачи за ЦД профилите ми трябват, т.е. на всяка греда ли да ги ловя или през една? Разстоянието от 60см между ЦД профилите добре ли е или трябва по-нагъсто? И 9мм или 12,5мм гипскартон да ползвам и обикновен или влагоустойчив(влагоустойчивият намирам само 12,5мм).
chapara - майстор
вт яну 08, 2019 4:28 pmnautilus33 написа:
Здравейте,
ще правя окачен таван на целия втори етаж. В момента има само греди(гредоредът)- махнали сме целия каратаван и от втория етаж се вижда подпокривното. Разстоянието между гредите на гредореда е около 55см междуосово(някъде е повече, някъде по-малко).

Двойна скара, напречно на гредите.

Та, как е най-добре да го направя- с двойна скара и или единична скара? Как да сметна колко директни окачвачи за ЦД профилите ми трябват, т.е. на всяка греда ли да ги ловя или през една?

Не прави тънки икономии, на всяка греда, че после като наблъскаш някоя тежка вата и...

Разстоянието от 60см между ЦД профилите добре ли е или трябва по-нагъсто?

Моето мнение е за 50 см.

И 9мм или 12,5мм гипскартон да ползвам и обикновен или влагоустойчив(влагоустойчивият намирам само 12,5мм).

Бих заложил на зеления, той е само 12,5 мм. За това давам съвет за по укрепена скара. Иначе се прави с 10 мм. на 60 см. скара. Пожелателно е да монтираш пожароустойчив гипсокартон.
nautilus33 - майстор
Благодаря. За монтажните ЦД профили става въпрос да са напречно на гредите нали, не носещите? За зелен гипскартно ще трябва да проверя дали се намира в местните магазини. Само че, при него ще е повече работа по шпакловка :) С другия предполагам само по фугите се шпаклова?

ПП и още нещо- вярно ли е че има голяма разлика в качеството на директните окачвачи? Понеже ми говориха за такива, които се огъвали много лесно и не били хубави? Питам, за да знам какви да търся.
Последна промяна от nautilus33 на вт яну 08, 2019 5:50 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 41

Тема "Въпроси относно монтирането на окачени тавани" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: