• 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 41
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
kozl - майстор
Какво означава 50 кг тежина на вататата :?
Това обемно тегло ли е? (50 кг/куб.м)
Ако е обемното тегло няма проблем, защото на кв.м. тежеста е 2,5 кг.
Проблемите идват с течове, при които ватата поеме вода и се намокри и обемното и тегло нараства.
Те и паната се мокрят, стават тежки и сами падат. Е може би има и непромокаеми, но те не са от евтините, та не съм срещал такива.
aleksnp - специалист
Да, 50 кг. на куб. м. Разбирам, че няма да има проблем. Само ако може някой да ми помогне с местата на окачвачите.
nikolov333 - майстор
В офиса са така -->
Червено - Окачвачи
Оранжево - L
Тъмно синьо - 360 см
Синьо - 120 см
Светло синьо - 60 см

Прикачен файл

image.png
image.png (2.14 KиБ) Видяна 2454 пъти
aleksnp - специалист
Много благодаря.
aleksnp - специалист
И един последен въпрос имам, за всеки случай, че да не стане беля. Понеже ватата ми се вижда тежка - една плоча с размери 1.2м /0.6м тежи 1.8кг., посоченият в по-горния пост брой окачвачи, ще бъде ли достатъчен - 8бр.?
nikolov333 - майстор
Мечо Пух е казал нещо по темата, ама зависи и колко здраво ще са монтирани.. :-D
aleksnp - специалист
Извинявайте, но не разбрах добре, какво искате да кажете. Ще използвам анкер пирони 6/60 мм.
nikolov333 - майстор
Ами сложи си и допълнителни в средата на дългите 360 за повече сигурност..
aleksnp - специалист
Благодаря.

Реших и коридора да направя, но той е с много лош размер - 3.88м/1.24м. Нещо никак не пасват паната. Моля, за предложение.
nautilus33 - майстор
Скоро ще почвам с таваните, защото се бяхме заели с други задачи и ги оставих за по-късно. Та, както Чапара предложи, да ползвам нониус окачвачи, гледайки снимките им в нета, ако ги ползвам, това значи, че носещите профили трябва да вървят успоредно с гредите, то това се предполагаше и от това, че монтажните трябва да са напречно на гредореда. Та, ако носещите вървят успоредно с гредореда, към който са захванати, това няма да е проблем нали? Т.е. такова си е и правилото при гредоред?
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 41

Тема "Въпроси относно монтирането на окачени тавани" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: