• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 41
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Zlateff - специалист
Момчета, привет.Я кажете г/д от колко лева започват тия окачени тавани, ако аз си купя материалите или някой др ми ги купи и му ги платя (което е същото).Предполагам че зависи от квадратурата на стаята и формата на тавана, но все пак прибилизителни цени ,ако може.Така като за човек от средната класа.
Pooh - майстор
Съвсем грубо - между 10 и 15 лева на квадрат, в зависимост от количество, форма и избрана система. Като цяло условностите са доста и за това всеки таван се смята индивидуално. Разчертава се схема и така се поръчва.
darakchiev - специалист
Здравейте.
Стаята е 5м. на 3м. двойна скара. Вчера наслагах УД профилите като идеята ми
беше носещите ЦД да са на късата страна а монтажните на дългата. Днес пак си
чета тука из форума и останах с впечатлението, че повечето от вас монтират
носещите на дългата а монтажните на късата страна. Как е по правилно, аз изхождам
от това да не снаждам носещите за по голяма здравина.
Ако искам да не захващам ГК на УД, на какво разстояние от стената е първия монтажен
профил.

Поздрави
gogitko - специалист
Ориентираш листовете спрямо помещението така че дългата страна на листа да е успореден на дългата страна на помещението .Така ще имаш по-малко на брой напречни фуги .
darakchiev - специалист
Да май ще пусна носещите успоредно на дългата стена, макар че не ми се искаше да
ги снаждам и тях.
dumboo - помощник
Здравейте! Имам следния въпрос. Ще правя тавана в банята с гипсокартон и не знам има ли смисъл да се слага изолация под него? Банята е 2 х 1,60 м.
jekasus - майстор
Ако не се отоплява постоянно - няма нужда.
dumboo - помощник
Ами ще сложа една лира , но реално загубите са минимални. Помещението е вътрешно за апартамента и комшиите отгоре се отопляват.
Pavkataaa - помощник
По-добре си сложи вата и няма да имаш никакви загуби.3-4 квадрата вата не струва кой знае колко.Ти май си го направил вече ама нали трябва да сказваме нещо. :partyman:
bialk - специалист
Колеги, при изграждане на предстенна обшивка и окачен таван от гипскартон от къде се започва - от стената или от тавана? Аз мисля да започна с изправянето на стените и накрая с тавана. Дали това е правилната последователност?
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 41

Тема "Въпроси относно монтирането на окачени тавани" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: