• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 41
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
leonardo_vd - модератор
Нека в тази тема се задават въпроси САМО за тавани.
$64EN - специалист
честита нова тема на всички .
мисля че ще е много полезна .
моят първи въпрос не е за сто хиледи , но отговорът му ще е много ценен за мен .
конкретно ме интересуват ЦД профилите на окачения таван със скрито осветление дали стигат до борда на скритото или са до челата(пердетата)?
досега във всички фирми в които съм правил скрито , винаги ЦД-тата са ни стигали до челата , но вув форума някъде мярнах случайно една снимка на конструкция на окач. таван със скрито осв. и там май ЦД-тата стигаха до борда на скритото ???
интересувам се защото вече не работя за фирми , а за себеси и искам всичко да е перфектно .
благодаря Ви предварително !

Прикачен файл

oka4. tavan skrito.jpg
vesbond твойта снимка беше първата която намерих . дано не се сърдиш :)
oka4. tavan skrito.jpg (29.74 KиБ) Видяна 55850 пъти
leonardo_vd - модератор
Аз ги правя до пердетата. Борда стърчи около 15см. и не му е нужно ЦД.
Това е според мен, нека и други се изкажат.
radoraev - специалист
Здравейте от остров Мавриций..........
ЦД-тата до пердето като влизат в УД-то
И моля те махни тази снимка с това УВ за преградни стени което е сложено за да се обърне челото щото ще повърна---и сложи там УД
Ако скритото се показва много може и да си продължават ЦД-тата под пердето като ги хванеш с по един анкервинкел(неогънат) през който минава рапида и през картона се забива в парченце УД(но това са глупости)
Обикновенно при случай че пердето е много навътре там просто има носещо ЦД и над него към тавана УД и пердето не носи а се слага в последствие при готова конструкция като се завива за носещото и УД-то горе---незнам дали ме разбра--мисля че ме разбра--ако има нещо питай
vesbond - специалист
$64en, споко човече! Затова съм я качил тази снимка.Пускам ти още една с по-добра видимост на това как аз ги правя скритите осв. Мога да ти метна и още една в готов вид, ако искаш. Пък ти сам прецени как изглежда. За мен и моите клиенти си е перфектно. За останалите не знам. Всъщност бях качил една такава /снимка /, но незнайно защо - изчезна.
Радораев нека да си повръща колкото иска - кой му е крив, че като си кара сърфа гълта солената вода?! :lol:
П.П. нека бъдат две.

Прикачен файл

DSC00226.JPG
DSC00226.JPG (23.61 KиБ) Видяна 55789 пъти

Прикачен файл

DSC00230.JPG
DSC00230.JPG (32.63 KиБ) Видяна 55789 пъти
leonardo_vd - модератор
Имам сами 1 критика и то не относно качеството , а относно начина на изпълнение. На последната снимка е трябвало първо да направиш най-горното ниво и след това за него да хванеш слизането за овала.

А относно ЦВ профила на горната снимка и аз мисля че е излишно. освен ако си нямал други под ръка.
vesbond - специалист
Защо бе Лео?Имаш в предвид да направя целия таван равен и след това фигурата ли?
Тани - модератор
Леонардо и аз го правя като на втората снимка на vesbond. Няма смисъл да се анбутвам с материали и труд за да ги "погреба" отдолу(в случая отгоре)
Това с UW-то е добра идея за 10 см , ако няма овали и клиента си плаща материалите. Иначе и аз го правя с UD като Радо
leonardo_vd - модератор
Тани написа:
Леонардо и аз го правя като на втората снимка на vesbond. Няма смисъл да се анбутвам с материали и труд за да ги "погреба" отдолу(в случая отгоре)
Това с UW-то е добра идея за 10 см , ако няма овали и клиента си плаща материалите. Иначе и аз го правя с UD като Радо
Не съм казал да го затвори целия таван, а само участъците които ще са видими, и естествено малко по-навътре. Така и така тези парчета които остават от изразката на кръга се хвърлят. Пробвайте по този начин за да видите колко е по-лесно и по бързо.
vesbond - специалист
Нямам нищо против твоят метод Лео, обаче смятам, че не става достатъчно здраво.Между другого, пробвал съм го, преди около 7-8 години.Забелязах, че има навика да пука на връзката между челото и тавана, иначе наистина е по-лесно. А пък фирата си е съвсем нормално нещо, още повече, че клиента си я праща, както и УВ профила.Без да се изхвърлям - на мен всякак ми е лесно! :-D :cool:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 41

Тема "Въпроси относно монтирането на окачени тавани" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: