• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 41
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
leonardo_vd - модератор
vesbond написа:
Нямам нищо против твоят метод Лео, обаче смятам, че не става достатъчно здраво.Между другого, пробвал съм го, преди около 7-8 години.Забелязах, че има навика да пука на връзката между челото и тавана, иначе наистина е по-лесно. :
Пука се ако се ако не слагаш мрежа.
vesbond - специалист
Далеч съм от мисълта да споря! За мен - мрежата е за аматьори. Без да се засягаш. Нема такъв филм - мрежа да се лепи на ъгъл. Аз не правя компромис с технологията на монтажа. От 10 години нямам спукана фуга, независимо каква. И защото си връзвам гащите, продължавам да имам работа нон-стоп. Нищо, че работя малко по-скъпо от фирмите. Благодаря на шефа на Фестстрой ООД - София, че навремето ме научи да работя както трябва!Вече ми е навик да не правя свободни съчинения по темата - технология на монтажа. Разбирай го като последователност на монтиране. Иначе кой както му е удобно така да работи! :wink: :cool:
Здравейте казвам се Тошко---отдавна чета какво си пишете във форума и ми харесва много
Преди месец започнах яко с гипс картона---много съм надъхан
Тези кръгове с челата надолу ме потресоха--vesbond ти си гений
Мисля че radoraev---говореше че тези работи си ги подготвя на земята и си опростява работата---какво мислите--на мен ми хареса този способ и смятам да го пробвам да го усавършенствам---като този кръг например който показвате със скритото
А за скритото не разбирам също защо ползват стенен профил
Ще влизам често---тука мога да науча много в темите където не се дръгнете постоянно
Дочуване
The_FAN - специалист
vesbond написа:
Нямам нищо против твоят метод Лео, обаче смятам, че не става достатъчно здраво.Между другого, пробвал съм го, преди около 7-8 години.Забелязах, че има навика да пука на връзката между челото и тавана, иначе наистина е по-лесно. А пък фирата си е съвсем нормално нещо, още повече, че клиента си я праща, както и УВ профила.Без да се изхвърлям - на мен всякак ми е лесно! :-D :cool:
Пука се и когато закрепвайки UD-то към тавана с рапидки ги
превъртиш. Тогава вместо да стегнат почват да се клатят и не държат добре... Пробвай на бавни обороти без превъртане и виж за какво
става дума и колко е прав Леонардо че е по-лесно, по-бързо и прецизно... а и на готов таван много по-яко се чертае фигура... спестяваш си и мъката да изрязваш листата по овала на фигурата...
vesbond - специалист
Къде да ги завивам тези рапидки бе Фен? В картона само ли? И колко ще държат? Пак ще повторя - на мен ми е лесно! За каква мъка ми говориш?! Тук не става въпрос за това, кое е по-лесно и по-бързо, а за по-правилно! С Леонардо просто си сверяваме часовниците коментирайки. Тани ме разбра отлично какво имам в предвид. Айде със здраве! :) :cool:
The_FAN - специалист
vesbond написа:
Къде да ги завивам тези рапидки бе Фен? В картона само ли? И колко ще държат? Пак ще повторя - на мен ми е лесно! За каква мъка ми говориш?! Тук не става въпрос за това, кое е по-лесно и по-бързо, а за по-правилно! С Леонардо просто си сверяваме часовниците коментирайки. Тани ме разбра отлично какво имам в предвид. Айде със здраве! :) :cool:

Нещо се обиди май :)
да - през профила и в картона - БЕЗ ПРЕВЪРТАНЕ на рапидката
половината ми тавани с фигури са така направени и вече 7-ма година паднал или напукан таван нямам
Ето и пример... Лоби бар на хотел Кристъл Палас на Шипка

Прикачен файл

gp5.jpg
gp5.jpg (111.27 KиБ) Видяна 31702 пъти
vesbond - специалист
Не съм се обидил бе Fan, ама това е несериозно! Знам, че е по-лесно и по-бързо, но аз няма да го направя така! Ако ще и заради единия инат! Не че съм чак такъв голям чешит, но не е редно! Аз съм за принципа на работа. Разбираш ли ми основната мисъл? Иначе съм отворен за всякакви самоделки. Не мога да си позволя на този етап да се излагам. Ами, ако случайно някоя рапида оттърве?! Представяш ли си какъв резил ще стане след като са те препоръчали няколко човека на този клиент?! Мале мале - неща! Вярно е, че е малко повече играчка, но предпочитам да си вържа гащите и да спя спокойно. Като знам колко досадни могат да бъдат клиентите за каквато и да е дреболия и по колко пъти на ден се обаждат на мои колеги - мерси! Но! Ако ти е интересно можем да коментираме разни методи и изработки, нали? Не съм от хората, които си налагат мнението. Всеки сам решава за себе си. Това, че аз не съм съгласен не означава, че някой не може да го направи! Не съм против компромисите в определени ситуации. Ти си наред. :-D :-D :cool:
Profi Stroi - специалист
Относно Vesobond
-чета и не мога да видя за какви компромиси говориш относно работата на Fan
Познавам човека и хората който работят с него -по скоро мнението ми за работата е че е педант в това отношение както си личи и от самите снимки, а не че работи с компромиси на обектите си този да мине друг да доиде
The_FAN - специалист
Никога не си оставям гащите отвързани приятел :lol:
Че на гол гъз... всички знаем кво става
Не може да говорим за самоделки и т.н. защото това както
и всички видове фигури и скрити осветления влизат в графа
"нестандартен монтаж" - рубрика която нито един производител
Knauf, Rigips, Norgips и т.н. не поддържат като курс на обучение
Тоест няма правилно и неправилно...щото никой не е посочил кое е
такова :)
Пробвай все пак някой път... и да изпусне рапидка(а тя не изпуска)
другите ще отдържат фронта :)
The_FAN - специалист
Ето пример нагледен :)

Прикачен файл

L007.jpg
L007.jpg (169.36 KиБ) Видяна 31662 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 41

Тема "Въпроси относно монтирането на окачени тавани" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: