• 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
nautilus33 - майстор
Тези дни ще почвам да редя гипскартона. Да попитам- има ли значение от къде ще почна? Четох на едно място, че е добре да не почвам от ъгъл, а на около 50 см от него, така че, ако стената е крива, т.е. на образува прав ъгъл, ще ми е по-лесно да изрежа малките, по-точно тесни парчета, за да наставя, отколкото да го правя с цял лист. Също така, там където режа от листа, да правя ли кант, както фабричния?
И отворите за луните- понеже не съм решил какви ще са все още, да направя ли отвори 63мм(такава боркорона имам под ръка като макс диаметър), колкото да промуша кабелите за луните?

ПП две от стаите са 4м.х4м., ако това има значение за това как точно да редя и от къде да почна.
chapara - майстор
ср дек 18, 2019 4:40 pmnautilus33 написа:
Тези дни ще почвам да редя гипскартона. Да попитам- има ли значение от къде ще почна? Четох на едно място, че е добре да не почвам от ъгъл, а на около 50 см от него, така че, ако стената е крива, т.е. на образува прав ъгъл, ще ми е по-лесно да изрежа малките, по-точно тесни парчета, за да наставя, отколкото да го правя с цял лист. Също така, там където режа от листа, да правя ли кант, както фабричния, и по дългата страна, задължителен ли е канта, защото имам само по тясната.
И отворите за луните- понеже не съм решил какви ще са все още, да направя ли отвори 63мм(такава боркорона имам под ръка като макс диаметър), колкото да промуша кабелите за луните?

ПП две от стаите са 4м.х4м., ако това има значение за това как точно да редя и от къде да почна.
При правенето на скарата не ти ли се изясниха нещата, къде има криво, къде няма прав ъгъл :?
Скарат как я оразмери :?
Кант за лента имаш по дългата страна :idea: вдлъбнат.Където режеш по тясната страна се прави кант на 45 градуса, като фабричния.
Отворите не ги пробивай предварително, а остави чакащи изолирани кабели на местата на луните,шпакловай и боядисай и тогава пробивай. Скарата предвидена ли е за луни, да не срещнеш профили?
Картона ако не си го купил, си вземи 200/60 см., много улеснява работата :idea: и намалява хамалогията :idea:

Изображение
nautilus33 - майстор
Честно казано, не ми направи впечатление къде няма прав ъгъл, защото стените/ъглите са сравнително прави, но предполагам не идеално. Скарата я оразмерих през 50см монтажните профили, започвайки от една от външните стени. Луните съм ги предвидил така, че да няма профил над тях. Значи само малка дупка пробивам, и изкарвам кабела през нея да чака, така ли? Картона го купих още преди доста време. Но не ми пречи да взема 200/60, стига да го имат по местните магазини, защото май не съм го изчилил както трябва, и ще трябва да се докупи така или иначе.
nautilus33 - майстор
Честно казано, не ми направи впечатление къде няма прав ъгъл, защото стените/ъглите са сравнително прави, но предполагам не идеално. Скарата я оразмерих през 50см монтажните профили, започвайки от една от външните стени. Луните съм ги предвидил така, че да няма профил над тях. Значи само малка дупка пробивам, и изкарвам кабела през нея да чака, така ли? Защото не знам после дали ще улуча точното място, като не виждам профилите. И самия кръг от ПВЦ тръба, който трябва да служи за охлаждане на луната/панела, да го лепя ли към картона или да си стой свободно. Картона го купих още преди доста време. Но не ми пречи да взема 200/60, стига да го имат по местните магазини, защото май не съм го изчилил както трябва, и ще трябва да се докупи така или иначе.
КИМИ - специалист
ср дек 18, 2019 5:42 pmnautilus33 написа:
Честно казано, не ми направи впечатление къде няма прав ъгъл, защото стените/ъглите са сравнително прави...
Започвай от края, че е по- лесно, иначе винаги имаш профил до стената, за който да врътнеш
някоя кръпка, ако нещо избяга.
nautilus33 - майстор
Оказа се, че по дългата страна нямам фабричен кант, само по късата. Да правя ли и по дългата в такъв случай?
nikolov333 - майстор
Фабричния кант трябва да ти е на дългата страна, а на късата го правиш ти.. Преди "фугирането" го грундирай ..
nautilus33 - майстор
Наредих гипскартона и във другата стая, обаче изкочи един проблем. В единия край на стаята, откъм тясната страна на гипскартона, остава фуга 3-4см. Има ли как да се запълни, така че да не пука, защото варианта с парче гипскартон означава да го хвана към УД пофила, а това според всички ще доведе до напукване. Ако пък го оставя така проблем ли ще е, тъй като може да се скрие после с по-широк ъглов перваз или скрито осветление?
valentino76bs - майстор
съб дек 28, 2019 9:37 pmnautilus33 написа:
Наредих гипскартона и във другата стая, обаче изкочи един проблем. В единия край на стаята, откъм тясната страна на гипскартона, остава фуга 3-4см. Има ли как да се запълни, така че да не пука, защото варианта с парче гипскартон означава да го хвана към УД пофила, а това според всички ще доведе до напукване. Ако пък го оставя така проблем ли ще е, тъй като може да се скрие после с по-широк ъглов перваз или скрито осветление?

Има едно момче Pooh питай го много е в час ще ти даде най точен съвет!На мен много ми помогна даже и с 2д чертеж. с точни размери.Отначало като го почнах не бях правил до сега и извиках един приятел уж мастор и като ми наряза фугите нещо ме усъмни.Снимах и и ги показах на Pooh ......хвана се за главата просто и ме накара да купя нови листи и с право.Фугите бяха толкова широки, че рапидите не хващаха въобще картона само на гипс.Сега тавана е голяма красота без пукнатини ....за сега надявам се :)
Аз обичам да спазвам препоръките и правилата на фирмите(кнауф) занимаващи се с това а не свободни съчинения на булгаристан майсторите!
nikolov333 - майстор
съб дек 28, 2019 9:37 pmnautilus33 написа:
Наредих гипскартона и във другата стая, обаче изкочи един проблем. В единия край на стаята, откъм тясната страна на гипскартона, остава фуга 3-4см. Има ли как да се запълни, така че да не пука, защото варианта с парче гипскартон означава да го хвана към УД пофила, а това според всички ще доведе до напукване. Ако пък го оставя така проблем ли ще е, тъй като може да се скрие после с по-широк ъглов перваз или скрито осветление?
Не ми е много ясен проблема, но би трябвало да може да се направи с допълнително парче, ако трябва с рязане за да оформи по-голям отвора за да се сложи подложно CD..
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41

Тема "Въпроси относно монтирането на окачени тавани" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: