• 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 41
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
chapara - майстор
пет окт 04, 2019 7:40 pmnautilus33 написа:
Скоро ще почвам с таваните, защото се бяхме заели с други задачи и ги оставих за по-късно. Та, както Чапара предложи, да ползвам нониус окачвачи, гледайки снимките им в нета, ако ги ползвам, това значи, че носещите профили трябва да вървят успоредно с гредите, то това се предполагаше и от това, че монтажните трябва да са напречно на гредореда. Та, ако носещите вървят успоредно с гредореда, към който са захванати, това няма да е проблем нали? Т.е. такова си е и правилото при гредоред?
Точно обратното, носещите ще са перпендикулярни на гредите :drinkers:
nautilus33 - майстор
Явно аз съм се объркал нещо :)
При условие, че всяка плоскост е с тегло около 30кг., че може и 35кг. да е, през какво разстояние е добре да се сложат съответно носещи и монтажни профили, имайки предвид, че е и гредоред.
nautilus33 - майстор
Ще трябва да пускам нивата в другите две стаи. Интересува ме, някой може ли да обясни как се работи със самонивелиращ се лазер, колкото и тъпо да звучи. Лазерът е Бош Quigo.
Спомням си, че се засопоряваше на определено масто и мерех от хоризонталната линия колко см са до там, до където искам да почне тавана, но После как се въртеше лазерът така, че да нанеса на другите стени, без да объркам височината.
nautilus33 - майстор
Нормално ли е ватата да провисва толкова и дали ще имам проблем с поставянето на найлона преди монтажа на ГК? Чудя се дали да не хвана винтове към гредореда и да опънба тел между тях, за да повдигнана ватата леко или няма смисъл?

Изображение
Изображение
Изображение
chapara - майстор
Много е провиса, аз бих сложил паразитни UD-та.Но просто си поставил супер кофти ватата, защо не я кръстоса или да я завършиш с каменна вата?

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

През колко сантиметра ти е долната скара? :?
nautilus33 - майстор
За пръв път го правя и не съм се сетил въобще да ги кръстосам. Останалата част ще опитам така. Долната скара(монтажните профили) са през 50см. Между самите греди на гредореда е влязла плътно. Проблемен е само първия пласт 10см, той е провиснал. Просто монтажните профили и гредите не съвпадат и предполагам от там се получи. На места се виждат гредите, т.е. първия пласт вата не се среща плътно един с друг между отделните греди, но предполагам това няма да окаже влияние на топлоизолацията. Не ми е на плочи както на снимката. А каменната на плочи е по-скъпа и за това избрах тази на руло, а се окача, че трябва да купувам още няколко рула, защото тези, които бях взел не стигат.

Кабелите за ел. инсталацията не е проблем да са под ватата, т.е. между ватата и ГК конструкцията, нали? Защото на твоите снимки гледам минава през ватата. И трябва ли да има разстояние между осветителното тяло и ватата? В случая лунички.
chapara - майстор
пон дек 02, 2019 6:20 pmnautilus33 написа:


Кабелите за ел. инсталацията не е проблем да са под ватата, т.е. между ватата и ГК конструкцията, нали?

Да, но съответните кабели, моите излизат от плочата и само преминават
Защото на твоите снимки гледам минава през ватата. И трябва ли да има разстояние между осветителното тяло и ватата? В случая лунички
.Да, за да се охлаждат.
nautilus33 - майстор
Какво е минималното разстояние между ватата и луничките което трябва да осигуря. Има ли някакъв чалъм там, или просто повдигам ватата с нещо, там където ще е луничката?
chapara - майстор
Аз поне за чалъм не съм чувал, просто повдигаш
nautilus33 - майстор
Ясно. И още нещо- найлонът при стената ли свършва, т.е. режа между стената и УД профила, или го прегъвам и го пускам 1см надолу по стената.
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 41

Тема "Въпроси относно монтирането на окачени тавани" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: