Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
ceco_144 - специалист
Извинявам се ако има тема за тези тавани, но не намерих. Искам да попитам дали, както съм направил скицата на тавана ще изглежда добре и дали може нещо друго да се направи? До комина има 3 см. разстояние което предполагам с окрайчващият профил ще го обера. Смятате ли че тези 9 окачвача са достатъчно, четох из форумите и там дават по 8 кг на м2. Може и 12 да сложа не е проблем, както се казва един път се прави.
Второ нещо което повече ме интересува е на какво разстояние да отстои от розетката на комина /от тавана до розетката са 40 см./ 20 см. ще са достатъчно отдалечено разстояние от тавана /новия/ и розетката?

Прикачен файл

tavan.jpg
stenmark - специалист
Окачвачите могат и да са повече,не пречи и така да остане ама зависи какво ще е осветлението.Друго знай че профилите са по 24мм,това относно обиране на разстояние от 3см.Друго разпредели тавана с пана по 48/47,5см,а не да започваш с цяла и накрая с малка.Просто е:Като разпределяш тавана след като го разделиш на 1,2м,ако остава голяма плака си го оставяш така ,ако см събираш с 0,6м и делиш на две и си получаваш окрайчващата плака.
ceco_144 - специалист
може ли малко по ясно? до момента съм правил по малки помещения. Осветлението е един полюлей от 4 крушки и смятам да е по средата - там някъде ще ми се падне и 1 окачвач. смятам и да сложа няколко лунички и под трегера преди да сложа корниза с пердетата или скрито осветление.
ceco_144 - специалист
Вчера и днес довърших тавана. Има малко забележки, но с времето ще ги отстраня :-D
С това мога да се похваля за сега, остава да се изцикли паркета и да се боядисат стените :)

Прикачен файл

SAM_0723.JPG

Прикачен файл

SAM_0722.JPG

Прикачен файл

SAM_0728.JPG

Прикачен файл

SAM_0740.JPG

Прикачен файл

SAM_0736.JPG
stenmark - специалист
Пишеш че се учиш от твой познати ,ама май трудно приемаш.Защо завърши с малка плака и си почнал с цяла,а не разпредели паната.Конструкцията ти е от евтината,сигурно и паната.Трябваше да си вземеш AMF,сега след време в четирите края на плаката с времето се повдигат върховете и става грозно.Нищо друг път ще питаш за всичко с времето и за картона щях да ти кажа нещо ама ще стане че ти търся кусури ,а не е така.
ceco_144 - специалист
Това за края е направено нарочно. както казах ще се до завършват нещата, но за сега парите свършват :-D Не знам какви са конструкциите и паната, взех ги от Практикер преди 3 месеца. Иначе от двете страни съм разпределил почти по равно, както ми беше написано по-горе. От консултантите ми предложиха този модел, както и паната. Ако след време се изкривят, то лесно ще се подменят. Мога да кажа само, че са по-дебели от другите. Имам 2 пана от 9 мм., но тези са по-дебели сигурно 12мм.
Благодаря за мнението и приемам критики се пак за първи път ми е, но за мен се получи много добре :-D :-D
iliyanpitbul - напреднал
Прикачен файл:
P_20150605_165153.jpg
Привет,това е примерен таван в мокро помещение.Размерите са в сантиметри,а червените линии са носещите т-профили.Правилно ли съм ги разположил или има нещо което недоглеждам?На практика ще има 2 носещи и всичко останало ще е 60см и по-малки където ще се режат.Доста чертах,но както и да ги въртя това е единствения вариант с минимум парчета под 1/2 от цялото.Вътре в правоъгълниците съм написал приблизителните размери на парчетата които ще се получат.Приемам всякакви забележки.
KnauFer - специалист
iliyanpitbul написа:
Прикачен файл:
Прикаченият файл P_20150605_165153.jpg вече не е достъпен
Привет,това е примерен таван в мокро помещение.Размерите са в сантиметри,а червените линии са носещите т-профили.Правилно ли съм ги разположил или има нещо което недоглеждам?На практика ще има 2 носещи и всичко останало ще е 60см и по-малки където ще се режат.Доста чертах,но както и да ги въртя това е единствения вариант с минимум парчета под 1/2 от цялото.Вътре в правоъгълниците съм написал приблизителните размери на парчетата които ще се получат.Приемам всякакви забележки.
Най добре се получава като в центъра на тавана има пано,та дори има и по малко фира ,файла е примерен за да ти даде някаква визуализация..

Прикачен файл

P_20150605_165153.jpg
P_20150605_165153.jpg (7.48 KиБ) Видяна 7636 пъти
iliyanpitbul - напреднал
Чертах го и така,да тръгна от средата с цяло пано/платно.Обаче тогава по краищата се получават едни ленти от по 10-15 см.Четох тук из форума изказвания,че платното не е хубаво да се дроби на парчета под 35%.И било правилно да се разпределят "изрезките" в краищата по равно за симетрия. :? сложна работа,малка и крива баня.Мисля си и за вариант да си окантя с "Л" профила и с някакви непотребни летви да разиграя вариантите и да гледам визуално кое ще ми хареса.А като знам как комшията от горе ме наводнява на всеки 6 мес. ще имам още много шансове за корекции :lol:
Salvador - специалист
Да ползвам темата и аз.
Ще правя един таван и нещо не ми харесва как излиза на картинката.
При варианта с пано в центъра не изглежда по-добре.
Светлите са целите пана. Тъмните...тези, от които се реже.

Прикачен файл

model paisi2.jpg

Тема "растерни окачени тавани" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: