Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
BornToDrink - помощник
Здравейте,

Преместих се в ново жилище, на последен етаж.
Изложението е юг (и малко изток), няма външна изолация, има дограми (повечето са троен стъклопакет, има малко двоен в хола).

Та въртят ми се два въпроса и ще се радвам ако някой има насоки.

1. Таван. Тъй като съм на последен етаж, а знаем, че топлото обича да ходи нагоре се чудя дали не мога да му попреча.
Покривът е с керемиди и има подпокривно пространство. Не са тавански помещения и честно казано не знам как се влиза там.
Мислех си дали не е добра идея да изолирам отвътре.
Много ми се иска да избегна дупчене и гипсокартон, въпреки, че с вата няма да е лошо, но.. хамалогия и много мизерия покрай този вид ремонт.
Преди две години си налепих стария хол с 10мм стиропорени декоративни панели.

Идеята ми за текущите помещения е същата, но да подложа 2-3 сантиметра нормален стиропор/фибран преди декоративните панели.
Т.е. всичко да е хванато с лепило, а не с дюбели и т.н. Реално с двата ката и несиметрични фуги ще ми оправи проблема със самите фуги и топлоотдаването.

Някакви съвети за материали (фибран или стиропор.. второто доколкото знам диша) или пък че е тъпа идея например? :)

2. Външни стени. (не е за този подфорум, но да така или иначе първия въпрос ми е по-важен май). Прозорците представляват около 50% от общата площ на външната стена.
Има ли смисъл да се прави външна изолация спроед вас, предвид, че джамовете са доста така или иначе и все пак е юг.

Поздрави,
Симо
BornToDrink - помощник
След малко търсене успях да намеря горе долу инфо.

3см фибран, захванат с пяна.
1см декоративни, захванати.. с тяхното си лепило.

Изникват два въпроса:
- фибрана ще прозира във фугите (понеже е зелен..), някой виждал ли е застъпващи се декоративни плоскости?
- пяната нали не е проблем и ще издържи директно върху латекс?
EDI - майстор
Няма да прозира, паната се редят плътно и не се вижда нищо.Някои минават с акрилен силикон фугата, но няма смисъл според мен, фугата е като косъм.Пяната хваща за латекс, стига латекса да е здраво захванат за основата, изпробвано лично.Някъде из ремонтите бях пуснал темичка как си ремонтирах наводнения таван на нишата, там може да видиш как става.
BornToDrink - помощник
Благодаря за поста.
Да ти кажа сигурно точно твоя пост съм чел (помня заради наводнението).
И от там взех инфото за пяната и т.н.

Добре тогава, подкарвам като се освободя. Харесва ми този вид ремонт, че е сравнително чист и на практика мога вечер да бутам по малко. :)
batvenko - специалист
Ако нямаш си купи пистолет за пяна - с него се работи перфектно. За да не се отварят фуги на паната, фибрана трябва да е залепен достатъчно равно.
BornToDrink - помощник
Здравейте,

По празниците нали нямаше какво да правя, освен да ям пържоли и реших да направя спалнята. :-D


Всичко точно, налепих фибран 2см и EPS панели по 1см с пяна Церезит ЦТ84.
Стана добре и определено има ефект.

Само че имам още 3 стаи и се зачудих мога ли да се притеснявам за конденз и мухъл?
Четох много във форума, без еднозначно мнение.
zdraveca - специалист
Аз съм правил този номер с фибрана и отгоре паната. Идеята не е лоша според мен, като бюджетно и бързо решение. Поне на мен ми е трудно да работя с пяна и направо я мразя, но има хора работят лесно с нея, за това аз използвах лепило от тези в тубите за пистолет.Зеления фибран, не ми прозира и не се вижда през фугите.
А по питането за стената смисъл винаги има, въпроса е до парите, които ти се дават за такова нещо.
Сравнително лесно и чисто - да , има ефект - да ,също така грозно - да . :-D :-D :-D

За мен лично , колкото и да е функционално нещо, ако не е красиво или поне изчистено - не го искам .

Тема "Изолация на таван - последен етаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: