Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
lyubohar - майстор
Става въпрос за кооперация на 4 етажа.Около 65год.построена.Покрива е много полегата конструкция.
В средата билото е 1-1.5м.В краищата почти на нула.Може би без керемиди с някаква изолация.
Апартамента който оглеждахме е последен етаж и има надлъжни пукнатини на тавана.Лошо замазани.
Въпроса ми е дали са конструктивни дефекти и има ли оправяне.
Може би с гипсокартон може да се покрие,но дали ще е дълготрайно.
Освен това какви са недостатъците на този тип покриви?
Благодаря за мненията.
bat_danio - специалист
Може да е пакето повдигащо строителство(маи така се нарича) и пукнатините да са между отделните панели плоча замазани както и с каквото и да е все се пука - картона оправя в този случеи въпреки че не съм му фен за последен етаж ако няма възможност да се изолира от към тавана е най- удачния вариант ако обаче е лята плоча не е добре да е напукана според мен....може да е тънка защото е последна или слабо армирана ама тва са догатки... големи ли са пукнатините и има ли закономерност-например през еднакво разтояние....?? Има ли пукнатини и по мазилката/шпакловката?? Защо не пуснеш снимка ако е възможно тука има хора специалисти все някои ще каже. Най добре специалист на място ама нали сме направи сам....
lyubohar - майстор
Вече не са актуални въпросите ми.
Апартамента не го купихме.
Все пак благодаря за отговора.

Тема "Пукнатини на таван." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: