Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
nikigada - специалист
Здравейте Колеги, трябва да направя окачен-растерен таван в помещение което ще се ползва за производство. Сухо помещение. Около някои от стените ще има рафтове до тавана така че правилното центриране на таване не ми е приоритет. Търси се максимално добро съотношение цена-качество. Спрял съм се на AMF тавани 600х600мм. Прочетох доста в форума но имам няколко въпроса. Надолу съм пуснал схема на конструкцията на тавана която би трябвало да се изпълни според мен. Ако имате други предложения ще се радвам на насоки. Помещенията са две свързани с врата която е на късата страна на молкото помещение. Искам като се отвари вратата да не се разминават линиите на двата тавана. Правилно ли съм съставил плана, може ли да се оптимизира? Жълтите линии са стените, покрай стените има колони както и 2 колони по средата. Червените са главните носещи, тъмно сините са напречните 1.20 метра, а светло сините са напречните 0.60 метра. Външни габаритни размери на помещенията - Х-9.45 метра Y-7.42 метра

Благодаря!

Прикачен файл

tavan.JPG
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ако подведеш от дългата стена на малкото помещение, как ти се падат средните колони?
nikigada - специалист
n_a написа:
Ако подведеш от дългата стена на малкото помещение, как ти се падат средните колони?
Не разбирам въпроса. На новия план съм отбелязал вратата. Стените между двете помещения са плътни т.е. връзката (тя е само визуална при отворена врата) е само през вратата. Малкото помещение е стълбище и е на -1.5м спряма голямото и когато се качваш по стълбата нагоре при отворена врата искам линиите да не се разминават.

Благодаря!

Прикачен файл

tavan.JPG
nikigada - специалист
Прикачвам малко снимки за да се изясни. Тавана трябва да мине под бетонните трегери.

Поздрави!

Прикачен файл

IMG_4307-1.JPG
Това е прехода между двете помещения.
IMG_4307-1.JPG (95.95 KиБ) Видяна 2960 пъти

Прикачен файл

IMG_4304-1.JPG
IMG_4304-1.JPG (115.84 KиБ) Видяна 2960 пъти

Прикачен файл

IMG_4303-1.JPG
IMG_4303-1.JPG (104.32 KиБ) Видяна 2960 пъти

Прикачен файл

IMG_4302-1.JPG
IMG_4302-1.JPG (114.22 KиБ) Видяна 2960 пъти

Прикачен файл

IMG_4301-1.JPG
nikigada - специалист
Здравейте, оправих се с големия таван. Два дни и половина сам самичък и готово. Остана да подредя паната след като боядисам. Тези дни ще завърша и малкия. Приемам градивна критика.

Поздрави!

Прикачен файл

3.jpg

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

1.jpg

Тема "Неизвестни около изработка на растерен таван." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: