Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Здравейте,
От известно време си блъскам главата как и по какъв начин да си направя таван.
Прилагам ви снимки. Тавана е с размер 4х4м а по краищата е профил кутия 8х8см.
Прикачен файл:
25092013264.jpg
Прикачен файл:
25092013268.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ще го ползваш ли за склад или не....
Ами тази половина която е с тухли мисля да я ползвам като жилищна част.
Нещо като лятна къща за през събота и неделя.
Другата половина ще е за склад. Там таван не ми трябва.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
:-) Имах предвид, ще мяташ ли разни неща върху този таван. Дали да го правиш здрав или само термоизолиран
VLADO66 - майстор
Направи си един хоризонтален гредоред и му нареди хидрофобен шперплат отторе,отдолу-вата и гипсокартон или сачак някакъв.Ламарината се нагрява и е безсмислено да я топлоизолираш.По този начин ще имаш охлаждащо въздушно,вентилирано пространство между ламаринатапи шперплата.
n_a написа:
:-) Имах предвид, ще мяташ ли разни неща върху този таван. Дали да го правиш здрав или само термоизолиран
Опс, не те разбрах. Ами нямам намерение да го натоварвам. Поне за сега де.
То ако реша да слагам нещо отгоре сигурно ще е нещо леко но искам поне да се стъпва отгоре.
VLADO66 написа:
Направи си един хоризонтален гредоред и му нареди хидрофобен шперплат отторе,отдолу-вата и гипсокартон или сачак някакъв.Ламарината се нагрява и е безсмислено да я топлоизолираш.По този начин ще имаш охлаждащо въздушно,вентилирано пространство между ламаринатапи шперплата.
За сега като че ли това май ми се върти и на мен.
Впрочем пространството между ламаринения покрив и тавана ще го затварям.
Мисля да сложа гипсокартон и 5см. стереопор и шпакловка.
Тухлите също ще са с 5см. стереопор така че да стане равно.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
От хидофобен шперплат нямаш никаква нужда, пък и е твърде тежък. Опъни греди натъй и на инак, 4,50 не е малко, да разпределиш тежестта, отгоре им тънко OSB, с някакъв найлон, от долната страна картон, помежду - каквато изолация си избрал. Кьортаван, с модерни материали :-)
stenmark - специалист
Много странни съвети получаваш :? Какъв шперплат какви греди.Напълно нормален таван /двойна скара/ си направи и сложи повече вата горе и си бомба.Пускаш си шишове от металните греди от горе/вижда се че са доста и дори за начинаещ ще е лесно/Над итонга можеш да го затвориш със щендерна конструкция.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
И ще може "поне да стъпва отгоре" Айде моля
8180 - майстор
n_a написа:
Опъни греди натъй и на инак, 4,50 не е малко, да разпределиш тежестта, отгоре им тънко OSB, с някакъв найлон, от долната страна картон, помежду - каквато изолация си избрал.
"Айде моля". :?

Тема "Идея за таван на сграда от метална конструкция." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: