Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Привет колеги правим ремонт на таваните на село гипс картон и вата за изолация.Но понеже с баща ми неразбираме от вати в магазина искахме минерална вата а се оказа че са ни дали стъклена на фирма Ode starflex но го разбрахме след като направихме единия таван.чета лоши неща за тази вата дали може да имаме здравословни проблеми след работата с тази вата тавана е 12 квадрата работихме с маски и облекло нямах дразнене на гърлото нито кашлица! Моля колеги работили с стъклена вата да споделят има ли опасност? затворихме ватата с гипскартон шпакловахме фугите 2 раце латекс. Благодаря предварително за всеки отговор на колеги!
tysonlkr - специалист
Доколкото знам минерална вата е ново наименование на стъклената вата. Има разлика при различните вати едни "боцкат" повече другите не чак толкоз, но пак си се усеща. Не се притеснявай не сте били подложени на продължително действие :wink:
да се надяваме че е така колега!
Да попитам колеги след затваряне на ватата под гипскартона ще има ли разпрашаване на прах в стаята?
nelio_ - напреднал
При нас на работа, има колеги които работят със стъклена вата от години, и то всеки ден. За ден два работа с нея няма какво да ти стане. Но вечер може да си изпиеш една ракия за профилактика.
А иначе поставена ватата може да се вдига прах ако се натисне тавана, ако се размърда, ако има течение.....при всяко нейно мърдане ръси.
Моята идея е ако е възможно да я сложите в някакъв найлон или нещо подобно за да си остава всичко вътре
При положение колега че стария таван беше от талашит който не сме махали направихме скарата ватата и затворихме с гипсокартон шпакловано + две ръце латекс мисля че няма от къде да пада вата в помещението!Ватата е затворена между талашита и гипсокартона! Поне според мен е така! Някой колега да сподели мнение!

Тема "окачен таван с вата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: