Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Ma3xNeo - напреднал
Привет, търся съвет за направата на конструкцията на таван на две нива като този:

Изображение

Тавана ще скрива бетонен трегер който беше над съществуваща стена част от която премахнах и сега искам да го скрия чрез изграждането на окачен таван. Трегера стърчи от тавана на около 20см, широчината му от лявата стена навътре към помещението е към 80см, и дължината му е към 135см. Ето и груба скица на помещението:

Изображение

До сега съм изграждал скара на две нива, но на прав таван. При този който сега искам да правя, долу горе схващам как да направя по-дълбоката кутия която ще скрие трегера, но не знам как да захвана малката кутия към нея ако може така да се изразя. Скарата да си я правя ли на две нива или да карам на едно? И как да стане връзката между двете нива за да е здрава конструкцията и да нямам пукнатини в бъдеще?

Ето снимки на предишният ми:
Изображение
shipochki - напреднал
Ma3xNeo написа:
При този който сега искам да правя, долу горе схващам как да направя по-дълбоката кутия която ще скрие трегера, но не знам как да захвана малката кутия към нея ако може така да се изразя
Ами захващаш я както към стена , с UD профил . По принцип може и само в гипсокартона , като внимаваш да не пренавиваш рапидите , но ако искаш да се застраховаш може да пуснеш няколко малки CD профили вертикално по -челото на долното ниво.
Ma3xNeo написа:
Скарата да си я правя ли на две нива или да карам на едно?
Винаги е по добре , конструкцията да е на двойна скара , така че ако имаш достатъчно височина направи така поне по- големия таван (долното ниво до колко виждам), като пресметнеш под трегера да минават само монтажни профили.
Ma3xNeo написа:
И как да стане връзката между двете нива за да е здрава конструкцията и да нямам пукнатини в бъдеще?
Има доста начини по-които може да стане , по-горе стана въпрос за единия. Може да пуснеш първо и горното ниво , а след това от него борд за по ниското. Последния вариант сам за себе си може да бъде изпълнен поне по 3-4 начина и т.н. За да не се пука после фугата трябва да се изпълнят добре и конкретните детайли. Но щом като си наясно , как да пуснеш по ниския таван придържай се към първия вариант :)

Тема "Търся съвет за конструкция на две нива" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: