Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
botev_fen - напреднал
Съжелявам ако темата се репликира, но аз да си питам.

След като разширявах къщата, имам 2 нови постройки, входно антре и нова кухня. Тъй като изгоних великите незаменими майстори , които ми направиха сума ти поразии , реших да си работя малко по малко аз.
Таваните са гредоред. Искам да сложа ламперия( или сачак както му казват) на цялата къща на таваните. Другите стаи са с каратаван (едни тесни летвички ) .

Въпроса ми е каква е процедурата от тук на татък? Над тези греди какво трябва да сложа? Стиропор или вата може би? Или трябва да кога пак такива летвички както в другите стаи ?
След като закупя ламперията каква е процедурата , направо върху гредите ли да кова или ?
Извинявам се за тъпите въпроси ,ама няма как, докато влезна в час ще е така.

Прикачен файл

IMG_20151020_093137.jpg входното антре

Прикачен файл

IMG_20151020_093037.jpg кухнята
mavryt4o - майстор
Аз бих го направил така .Първо поиграй си малко и си направи добре нивелирана скара под гредите ако не са идеално прави .С водна нивелация си пускаш нивото ако работиш с бичме 5на5 пускаш от най ниската греда 5см надолу.Гредите ти са на късо затова пускаш по едно бичме в двете страни по дължина кадето е необходимо подлагаш и биеш дълга видия.След това вързваш един конец между двете и по него натаманяваш средните и ковеш ламперията на късо.Отгоре вата колкото се може по дебела и плътна зависи от парата но топлото най-бяга от там.Каратавана по същия начин моя беше доста здрав аз сум го правил с картон но няма никаде проблем директно окачвачите през мазилката за тавана и се набирах на всеки профил .Дано си разбрал нещо не казвам че е най-правилния начин но съм го изпитал с няколко години.
prascho - майстор
От личен опит ще ти препоръчам да направиш двойна скара от профили и да си сложиш ГК на таваните. Ламперията е нещо прекрасно на вид, но затъмнява помещенията в доста голяма степен. Какъвто и лак да ползваш, то дървото ще потъмнее..

П.П. Като цяло ако гредите не са идеално нивелирани може да ползваш дъски 50х20мм, които да хванеш към основните греди с винтове под нивел /конец/. Върху тях се кове ламперията.

ОСБ-то на покрива не ме радва.
gechev - специалист
Извикай си майсторите. Нареди ги до тази зидария и ги разстреляй. След това помисли ако си на село каква изолация ще сложиш, че ватата и мишките са като българо - съветската дружба. Обичат се.
botev_fen - напреднал
Тези майстори няма да им стъпи крака повече в къщи. За изолацията се чудя много. Искаше ми се да е вата, но ме е страх да не я изядат мишките. Дали ако запълня между гредите със стиропор ще е удачно ?

Тема "Таван на гредоред." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: