Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
stroylux - напреднал
radius написа:
Тия рефлектори при 20С ще са толкова ефективни, че направо ще е супер. А като не искаш да се обосновеш, мога само да ти се смея на процентите. Приятел.
Смей се, " майсторе", смей се. Макар , че тя работата е пълна трагедия във вашата клика. Ама да не разводнявам темата на човека. Давам ти само елементарен пример за размисъл- каква е ролята на алуминиевото фолио при производството на ел.кабели? Или може би тия тарикати производителите имат роднински връзки с другите производители на ал. фолиа и затова ги слагат е така само за да върви търговийката, а? А пък ако знаеш в НАСА какви връзки имат. Тъпунгерите чак в костюмите на космонавтите го използват. http://www.aerolaminsulations.com/alumi ... lation.php Ето ти малко информацийка от сърце.
radius - майстор
stroylux написа:
Давам ти само елементарен пример за размисъл- каква е ролята на алуминиевото фолио при производството на ел.кабели?
Трябваше някой по-елементарен, че тоя ме затруднява. Вероятно ролята е да поддържа вътре в кабела висока работна температура, че по-добре провеждат :-D

Знаех си, че няма да мине без НАСА :axe: .
И както и предположих, линк към производител на алум. фолио.
И неслучайно ти намекнах за 20С, но явно не си ме разбрал.

Бандовете не са добра идея, ще кондензира от долната им страна и може да омокри ватата. Миналата зима имах подобен проблем и пуснах тема, не се знае дали го реших (като позастудее ще видим). С 2 думи ползвай паропреграда.
stroylux - напреднал
radius написа:
stroylux написа:
Давам ти само елементарен пример за размисъл- каква е ролята на алуминиевото фолио при производството на ел.кабели?
Трябваше някой по-елементарен, че тоя ме затруднява. Вероятно ролята е да поддържа вътре в кабела висока работна температура, че по-добре провеждат :-D

Знаех си, че няма да мине без НАСА :axe: .
И както и предположих, линк към производител на алум. фолио.
И неслучайно ти намекнах за 20С, но явно не си ме разбрал.

Бандовете не са добра идея, ще кондензира от долната им страна и може да омокри ватата. Миналата зима имах подобен проблем и пуснах тема, не се знае дали го реших (като позастудее ще видим). С 2 думи ползвай паропреграда.
Ето ти още един линк от световноизвестния производител на алуминиево фолио WIKIPEDIA - обърни фнемание на раздел "Инсулейшън". https://en.wikipedia.org/wiki/Aluminium_foil
radius - майстор
Уикипедията и аз мога да си я пусна, ако не можеш да се обосновеш за великите 6-7%, които изстреля, си кажи.
И за кабелите не стана ясно какво имаш предвид, ама ако може без линк, а с думи елементарни, като за прости хора.
П.С. "Раздел" инсулейшън е съставен от 3 (три) реда общи приказки. Много добре се информирах.
vinse - помощник
Хубу де вие двамата що не си стиснете ръцете някъде по средата. И аз не смятам, че фолиото увеличава (топло) изолацията с 6-7%, но на повечето места където чета го препоръчват да бъде поставяно зад радиатори и таваните, за да отразява топлината към помещението, тоест файда от него има и не са пари на вятъра :roll:
stroylux - напреднал
radius написа:
Вероятно ролята е да поддържа вътре в кабела висока работна температура, че по-добре провеждат :-D
Точно така, затова ти го дадох примера защото в крайна сметка темата, която така разводнихме за съжаление е за топлоизолация, а не за най- добрата пароизолация, която иска човека. Та за още по добър ефект при кабелите можеш да слагаш и малко вата каменна а и фибрань и ще постигнеш максимална работна температура. До тух бяхме със безмисления спор.

Vinse ако искаш дай email да ти изпратя техническо ръководство за монтаж на гипсокартон при скатен покрив, но го имам само на немски.
radius - майстор
Темата е за пароизолация.
Извинявам се на автора за лиричното отклонение, но и след 5 поста, колегата стройлукс така и не се обоснова за процентите. Само общи приказки.
Всъщност може би това е и в унисон с новата линия на форума - пита vinse, стройлукс казва едни проценти, vinse e съгласен, нищо че не се знае вярно ли е това, стискат си ръцете и никой не се интересува от същината на нещата. Ако е така, моля да бъда извинен в опита си за корекция.
Вадим Владимиров - специалист
stroylux написа:
Здравей. Aко заковеш OSB - то ДИРЕКТНО върху покривната конструкция и отгоре гипсокартона ще постигнеш 2 неща- първо - почти пълно запечатване на помещението с 2 пласта паронепропусклив материал- единия от които съдържа формалдехидна смола и най- малкото от тази гледна точка трябва да се предпазиш с преградна бариера и второ почти веднага гипсокартона ще напука заради движението на покрива. В случая най- добрия вариант е да се направи конструкция с профили , захванати с директни окачвачи към гредите.Усвояваш ли подпокривно пространсто- има ли замесена вата- задължитено се слага паронепропусклива или много малко пропусклива бариера. Допълнителен плюс е тя да бъде алуминиева и по този начин печелиш още 6-7 процента допълнителна топлоизолация тъй като този вид мембрана отразява обратно част от топлината. Ето един полезен линк, където е обяснено по- подробно. Надявам се че мембраната под керемидите е паропропусклива, защото това е единствения начин остатъчната влага в дървения материал и изобщо всяка случйно попаднала влага да напусне това пространство. Ако имахме нормални строителни норми и стандарти- това ОСБ- което се произвежда и продава в България отдавна щеше да е забранено. http://passive-plus.com/%D0%BD%D0%B0-%D ... 0%B8%D0%B2
Аз на този линк не бих се доверил! Разгледай по-подробно снимките и ще видиш фрапантни изпълнения.
И само да вметна. По-малко теория, а повече снимков материал. Кое, как, защо? И въпрос към "stroylux". Достатъчно ли е OSB-3 15mm да играе ролята на пароизолация? Къщата е в Северо-Западна България, на 1200м надморска височина.
stroylux - напреднал
Вадим Владимиров написа:
stroylux написа:
Достатъчно ли е OSB-3 15mm да играе ролята на пароизолация? Къщата е в Северо-Западна България, на 1200м надморска височина.
Здравей,
Аз лично не бих използвал ОСБ под никаква форма във затворени помещения. Причината е, че съм предубеден към слепителните агенти, които се използват при производството им в България. Но всеки е свободен да си слага каквото си иска, а и не искам да задълбавам в, че има много чувствителни "съфорумци" на тема физико-химия. Не мисля , че ОСБ - то може по някакъв начин да замести като пароизолация дори вторичния найлон. Най- малкото ще имаш голям проблем при обработването на фугите и връзката с ограждаща конструкция.

А да използвам поста и да отговоря на закачката на "колегата" Диаметър/2- Значи , колега, човека пита, аз му отговарям- намесва се 3 ти и казва- не е така- що не е така - ми така. И после искаш доводи и доказателства от мен.Ако бях производител на алуминиево фолио може би щях да се засегна и да ти изкарам данните от протоколите от последните лабораторни изследвания на продукта който произвеждам и със колко процента с точност до хилядния знак допринася за забавянето на преноса на топлина от едно място на друго . Тъй като се занимавам със строителство и ползвам тези данни наготово и с пълно доверие към авторитета на западните институции за оценка и контрол на материалите, моля ако имаш сериозни доводи и доказателства ги сподели. Обори ме.Отвори ни очите. В противен случай всички понятия от рода на коефициент на топлопроводност, коефициент на отражение, кондукция,конвекция, радиация и др. ще ги оставя в сферата на общите приказки и най- вече за лично ползване.
radius - майстор
Скъпи колега (не по работа), първо не се намесвам, а се включвам в разговора, тъй като не е на лични съобщения.
И второ, аз няма какво да доказвам, а ти тъй като хвърляш в ефира гръмки изказвания. 5 пъти те подканих да се обосновеш и очевидно не можеш.
Явно са ти повърхностни знанията и с тях може и да ловиш клиенти, но като се изказваш по форумите, трябва да си готов да се аргументираш, щото има и такива дето мислят.

Тема "Дилема за пароизолация под покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: