• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
freeborn - напреднал
Мисля че е така че няма друг начин макар че аз бях на път да го направя по друг , но този е по добър като с замисля. Мн ти благодаря че ме светна за него , само да знаеш колко ядове и сили ми спести тази скица ... Добре че те има да помагаш на такива като мен благодарение на форума. От утре започвам по твоята скица и ще правя снимки.Живот и здраве утре вечер ще се чуем
radoraev - специалист
freeborn написа:
Мисля че е така че няма друг начин макар че аз бях на път да го направя по друг , но този е по добър като с замисля. Мн ти благодаря че ме светна за него , само да знаеш колко ядове и сили ми спести тази скица ... Добре че те има да помагаш на такива като мен благодарение на форума. От утре започвам по твоята скица и ще правя снимки.Живот и здраве утре вечер ще се чуем
Чакай..................не лягай още.................кажи твоя начин за скритото-какво измисли ти?
ЧАКАЙ-СПРИ.........добре че се върнах и ти прочетох в началото какво си писал много внимателно
ПРОЧЕТИ ТАЗИ ТЕМА-преди това не прави нищо
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=857
Стириопора задалжително го свали :x :x :x
Последна промяна от radoraev на чет май 31, 2007 1:25 am, променено общо 1 път.
freeborn - напреднал
10 см под първият левел на УД щях да започна още един ред Уд и да ги направя два на 10 см разтояние.Исках с първият ред да си покрия целият таван, да го напълня с вата и отгоре имах стилиопор за топлоизолация. А второто УД да го ползвам само за осветлението , за да може да ми се разсейва топлината от луничките и да няма пряк контакт с ватата или стилиопора ( да не направя пожар , че това няма гасене) а между тях да си има картон. Не че е нещо , но по твоята скица ватата и стилиопора ми ще имат пряк контакт с топлината от луничките която няма да има разсейване и опасявам за пожара. Аз я бях чел тази статия , но аз знам каде са ми гредите , с тях нямам ядове. Като погледна през прозореца нагоре и гредите си личат , разтояние и всичко друго. Ще дупча тавана направо през стлиопора до греда и на гредата ще хващам окачвачите за по здраво. А и сега се сетих да си взема утре болчета с тънки глави и гайки за захвата на профилите вместо рапиди. Мисля че така ще стане много здраво. А пък и УД профилите ги дупчих през 30 см за дюбели и мисля че ще е доста здраво.
radoraev - специалист
freeborn написа:
10 см под първият левел на УД щях да започна още един ред Уд и да ги направя два на 10 см разтояние.Исках с първият ред да си покрия целият таван, да го напълня с вата и отгоре имах стилиопор за топлоизолация. А второто УД да го ползвам само за осветлението , за да може да ми се разсейва топлината от луничките и да няма пряк контакт с ватата или стилиопора ( да не направя пожар , че това няма гасене) а между тях да си има картон. Не че е нещо , но по твоята скица ватата и стилиопора ми ще имат пряк контакт с топлината от луничките която няма да има разсейване и опасявам за пожара. Аз я бях чел тази статия , но аз знам каде са ми гредите , с тях нямам ядове. Като погледна през прозореца нагоре и гредите си личат , разтояние и всичко друго. Ще дупча тавана направо през стлиопора до греда и на гредата ще хващам окачвачите за по здраво. А и сега се сетих да си взема утре болчета с тънки глави и гайки за захвата на профилите вместо рапиди. Мисля че така ще стане много здраво. А пък и УД профилите ги дупчих през 30 см за дюбели и мисля че ще е доста здраво.
Ако наистина си купиш болчета с гайки няма да чуеш и дума повече от мен и ще помоля всички останали също да направят същото---не съм рисувал снощи до 2 часа за да си купиш гайки днес
Пробвай през УД-то да завиеш види в ЦД-то..........няма да е хлабаво
Господи-защо ме наказваш така бе :?
МАХАЙ СТИРИОПОРА И СИ РАКЪРТИ ЗА ОКАЧВАЧИТЕ ЗА ДА ВИДИШ НА КАКВО ДЕРЕДЖЕ СА ГРЕДИТЕ И КОЛКО ТИ Е ДЕБЕЛА МАЗИЛКАТА ЗА ДА ЗНАЕШ С КАКВИ ВИДИ ДА РАБОТИШ
:x :x :x :x :x :datz: :datz: :lцl: :lцl: :lцl:
Отивам да се обеся-----ти си причината
radoraev - специалист
freeborn написа:
Разбирам ти скиците перфектно но ми трябва място за маркуч ... мн мн съжелявам дето не споменах по рано и затова искам да покрия първо целият таван и отдолу да пусна втори левел на 10 см и 50 широчина.Като сожа борд 5 см като оставя място 5см да ми свети маркуча. Посредата квадрата ще ми е цял и ще се възползвам от тези скици щото това не ми беше ясно.Нямами го телефона щото жена ми го прибра пак но утре ще ги снимам. Радвам се че си градски :) Кажи от къде да взимам копчета че не знам такова място. Благодаря ти за всичко дотук. Имам да черпя бира или каса :) А и само да попитам още нещо глупаво за вас ми се струва ... но ... Куките отгоре се огъват а отдолу се огъват и как се хващат за ЦД ?
ако ги разбираш скиците идеално ще си разбрал сигурно че това УД дето си го шибнал на стената не ти е нужно---ти или си богат и не ти пука колко материал ще отиде или незнаеш ама и не питаш предварително--което ми е доста странно
И какво значи това--жена ми отново ми прибра телефона?????
radoraev - специалист
Приятел абе да ти пратя мойте чора да ти го направят за един ден .........като гледам ти е към 10квадрата.....нямаш 200 лева ли?
Звъни ако искаш и кажи че от името на Радко се обаждаш
Тодор Бимбелов
+359888544581
Ще береш ядове да знаеш--като гледам колко си инат и припрян
freeborn - напреднал
:) :) :) За материала няма ядове. Имам 200лв да дам да го направят, но тука в Средец (на 30км от Бургас) няма такива майстори на който да се доверя, щото гледам че са калпави и предпочитам сам да се мъча. Как да няма смисъл УД-то по стената дето съм го боднал ??? Къде иначе ще хвана Цд-тата :? А пък ако може да забера твойте хора за 1 ден да ми го свършат това вече е друго но са 10 кв стаята ми и 5кв салонче таван + стени бре около 25 кв общо имам , превоза е от мен и материалите само маисторите ги нямам.
radoraev - специалист
freeborn написа:
:) :) :) За материала няма ядове. Имам 200лв да дам да го направят, но тука в Средец (на 30км от Бургас) няма такива майстори на който да се доверя, щото гледам че са калпави и предпочитам сам да се мъча. Как да няма смисъл УД-то по стената дето съм го боднал ??? Къде иначе ще хвана Цд-тата :? А пък ако може да забера твойте хора за 1 ден да ми го свършат това вече е друго но са 10 кв стаята ми и 5кв салонче таван + стени бре около 25 кв общо имам , превоза е от мен и материалите само маисторите ги нямам.
Еми нали разбра скиците--УД-то на моята скица е на стената обаче на една педа под твоето където е сега
тази цялата горна скара е ненужна-ти га горно ниво ако се замислиш имаш една ивица в квадрат картон не повече от 2 квадрата и за тези 2 квадрата ще исхабиш материал за 10
Дадох ти номер да се обадиш--мисля че ще ти откажат но пробвай
Или да ти препоръчат някой те ако са заети
freeborn - напреднал
Аз съм малко инат и упорит и не мисля да се предавам на един таван :-D Днес нищо не съм направил освен че махнах стилиопора и няма снимки да правя. На жената телефона е с камера а моят е без и за това така стана. Купих и нови рапидки 5/30 днес и с тях става идеално, изглежда че проблема е бил в тях вчера. Утре започвам поставянето на окачвачи върху гредите. Преди малко поставих един за проба и става много здраво, не мисля че ще имам ядове с тях.
freeborn - напреднал
Вчера форума не работеше нещо и днес ще пусна новите снимки.Всичко става добре и върви по план.Имам проблем с осветлението и пуснах тема в електротехника.Утре вече ще го закрия целият и остава шпакловането.

Прикачен файл

1.JPG
1.JPG (54.19 KиБ) Видяна 4300 пъти

Прикачен файл

2.JPG
2.JPG (59.97 KиБ) Видяна 4300 пъти

Прикачен файл

3.JPG
3.JPG (37.22 KиБ) Видяна 4300 пъти
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Захващане с рапида" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: