• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
bobinesta - помощник
Здравейте първо искам да благодаря на Leonardo за темата,която е написал за направата на окачен таван благодарение на която горе-долу успях да направя донякъде моят таван.
Понеже вече половината таван е затворен с каменна вата 5см и гипскартон проблема е , че след това прочетох доста мнения за пароизолация ( найлон ) който аз не съм сложил и сега незнам какво да правя да го свалям ли или да продължавам така .Моля за вашето мнение. :?

Прикачен файл

image.jpeg

Прикачен файл

image.jpeg

Прикачен файл

image.jpeg
egomen66 - майстор
Колега да не бъркаш нещо , това е Експандиран полистирол - Стиропор. Или само е прибран там :?

Прикачен файл

thumb3_fJTGBP.JPG
thumb3_fJTGBP.JPG (44.11 KиБ) Видяна 10559 пъти
bobinesta - помощник
Само съм го прибрал там,че ми пречи това са снимки преди да сложа ватата и картона
Pooh - майстор
1. 5 см. Вата е крайно недостатъчно, ако не е изолиран покрива
2. Ако покрива е изолиран - пароизолацията може да се пропусне.
3. Само ми се струва или разстоянието между монтажните профили е 60 см.?
egomen66 - майстор
Само да не те подведа...За така създалата се ситуация , можеш да използваш следното.


SPEKTRA боя за вътрешни стени
SPEKTRA боя за вътрешни стени се прилага върху стани и тавани. Продуктът се отличава с висока непропускливост на влага, добра покривност и устойчивост на сухи триения.

http://www.heliosof.com/deco-walls.html

Продукта е примерен...за насока.

Изчакай и други мнения. :partyman:

Pooh е прав за дебелината на изолацията.Ако позволява , отгоре си сложи още...колкото повече толкова по добре.
bobinesta - помощник
Pooh написа:
1. 5 см. Вата е крайно недостатъчно, ако не е изолиран покрива
2. Ако покрива е изолиран - пароизолацията може да се пропусне.
3. Само ми се струва или разстоянието между монтажните профили е 60 см.?
1. Досега съм сложил 5 см каменна и 5 см минерална на скосените части на покрива повече не може ще стане съвсем ниско на хоризинталната част дотук 5 см каменна, но може да се слага още
2. Покрива не е изолиран , но ако го изолирам първо с какво ще е най- добре и второ след това трябва ли да слагам още вата на хоризонтала. :?
3.Профилите съм ги сложил през 50 см от средата на профила до средата на другия на тази снимка конструкцията висеше на УД- тата не беше хваната само ги бях наредил.
Pooh - майстор
egomen66 написа:
Досега съм сложил 5 см каменна и 5 см минерална на скосените части на покрива повече не може ще стане съвсем ниско на хоризинталната част дотук 5 см каменна, но може да се слага още
Сложете поне още 5см. , за да се изравни с другите части. Топлината "бяга" нагоре, така че повече изолация - никога не е излишна в подпокривната част на жилището. Но пък в такъв случай и пароизолацията е силно препоръчителна.
egomen66 написа:
За така създалата се ситуация , можеш да използваш следното ... Продуктът се отличава с висока непропускливост на влага, добра покривност и устойчивост на сухи триения.
egomen66, идеята на пароизолацията при гипсокартона е не да спира водните пари на повърхноста, а да позволява на гипсокартона да ги абсорбира (и съответно отдава при понижаване на влажноста - сухо и топло време), без да позволява проникването им във ватата. Да се запечаташ повърхностно е ... меко казано неразумно. Това е предпоставка за вечно мокри повърхности и мухъл - все едно да живееш в голям найлонов чувал. :wink:
bobinesta - помощник
За хоризонталната част не е проблем мога да сложа още вата,но както каза дали трябва да изолирам покрива защото едната стая вече е готова с картона на тавана и външните стени.Може ли да сложа стиропор 5 см между гредите до горе до билото с пяна например.
Също така мисля ,че направих грешка ,защото в готовата стая на външните стени където сложих картон и 5 см каменна вата не съм сложил найлон
Външна топлоизолация нямам все още ,ако има значение това
egomen66 - майстор
Pooh написа:
egomen66, идеята на пароизолацията при гипсокартона е не да спира водните пари на повърхноста, а да позволява на гипсокартона да ги абсорбира (и съответно отдава при понижаване на влажноста - сухо и топло време), без да позволява проникването им във ватата. Да се запечаташ повърхностно е ... меко казано неразумно. Това е предпоставка за вечно мокри повърхности и мухъл - все едно да живееш в голям найлонов чувал. :wink:
Абсолютно си прав...И във други теми съм писал , че съм против така нареченото , капсулиране на помещенията. За това се застраховах....Да не го подведа. Също така , да изчака други мнения. :-D

Казвай как да стане , че и на мен ми е любопитно...без кардинални решения. :partyman:
chapara - майстор
Ето ви ги фолиата, има си за под керемидите , има си и паронепропускливо за м/у картона и конструкцията :wink:
http://baumarket.bg/department/zashtitn ... a_pokrivi/
  • 1
  • 2

Тема "Окачен таван-изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: