• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
borkata3000 - специалист
Здравейте!
Купих си жилище, което е на първи жилищен етаж, иначе втори. Под апартамента е предвидена площ за ресторант или друг вид заведение. Най-вероятно бъдещото заведение ще постави окачен таван, тъй като тавана отстои доста високо от пода. Та въпроса ми е, дали бъдещият окачен таван би ме предпазил от евентуалния бъдещ шум под мен. А ламинирания паркет, дали и той има някакви шумоизолационни свойства. Демек, малко съм протеснен. :?
leonardo_vd - модератор
borkata3000 написа:
Здравейте!
Купих си жилище, което е на първи жилищен етаж, иначе втори. Под апартамента е предвидена площ за ресторант или друг вид заведение. Най-вероятно бъдещото заведение ще постави окачен таван, тъй като тавана отстои доста високо от пода. Та въпроса ми е, дали бъдещият окачен таван би ме предпазил от евентуалния бъдещ шум под мен. А ламинирания паркет, дали и той има някакви шумоизолационни свойства. Демек, малко съм протеснен. :?
Погледни темта за сух под. Това в твоя случай е едно от най-добрите решения.
radoraev - специалист
Не виждам какво може да те спаси от ресторант под краката ти--добре си се наредил
borkata3000 - специалист
Едни строители ми казаха, че корка има много добри изолационни качества, някой пробвал ли го е?
hygro - майстор
borkata3000 написа:
Едни строители ми казаха, че корка има много добри изолационни качества, някой пробвал ли го е?
Добри са, но не вълшебни...
borkata3000 - специалист
Едни строители ми казаха, че корка има много добри изолационни качества, някой пробвал ли го е?
Нека тези от вас, които живеят на пъеви етажи, да споделят за шума, за да мога да предприема навременни мерки.
radoraev - специалист
borkata3000 написа:
Едни строители ми казаха, че корка има много добри изолационни качества, някой пробвал ли го е?
Нека тези от вас, които живеят на пъеви етажи, да споделят за шума, за да мога да предприема навременни мерки.
Ако е много шумно звукът ще се качва не само през пода а и по всички стени арматури---по всичко
Тука трябва действително някой от форума да ти облече целия апартамент с гипскартон и вата и да ме почерпи после дето съм му уредил хубав обект
borkata3000 - специалист
radoraev написа:
borkata3000 написа:
Едни строители ми казаха, че корка има много добри изолационни качества, някой пробвал ли го е?
Нека тези от вас, които живеят на пъеви етажи, да споделят за шума, за да мога да предприема навременни мерки.
Ако е много шумно звукът ще се качва не само през пода а и по всички стени арматури---по всичко
Тука трябва действително някой от форума да ти облече целия апартамент с гипскартон и вата и да ме почерпи после дето съм му уредил хубав обект
Обличането на пода ми нямачин да стане, тъй като вече има замаска на едно ниво в целия апартамент. Евентуално това може да стане на тавана на магазинното помещение. Е, аз тайно ще се надявам, че това ще бъде друго, не не и заведение. :)
sxematon - напреднал
борка освен да накараш собствениците да си направят тавана с акустичен картон незнам.
Palawnik - специалист
Боре,
Рядко съм краен, но в този случай не се набутвай повече с пари в този апартамент.
Ако може да го продадеш на някой това е най-доброто.
Виж ако става да се преустрой на офис или нещо подобно.

Една идея.
Така и така няма да се спи, що не направиш публичен дом.
Пък ти си купи нещо което става за спане.

Идеята може да ти се струва шантава, но не я отхвърляй с лека ръка.
  • 1
  • 2

Тема "Шумоизолира ли окаченият таван?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: