Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
shipochki - напреднал
Pooh написа:
shipochki написа:
Имай в предвид ,че по-дебели профили (примерно Кнауф-ски) биха компенсирани до някъде окачване през по-голямо разстояние.
Напротив - окачването, зависи от общото тегло на тавана, а по-дебели профили, не го намаляват по никакъв начин ... още повече, че в следващото си изречение, споменаваш двупластова обшивка. :wink:
Окачването(ако не броим периферията) изобщо не е правопропорционално на общото тегло на окачения таван.Ако сметнеш колко държи всеки един окачвач в определена точка(което зависи от самите окачвачите и от крепежните елементи естествено) , то ще забележиш , че дори и при лошо изпълнение винаги е предостатъчно за да издържи общото тегло.
Мерси!
Общо взето всички клоните към сваляне на каратавана. Оставаме само на нови и стари "лежащи" греди. Хващам окачвачите за "старите греди".Може и за новите греди, нали така? Важното е кои са по-здрави? Хващам с шишове към ребрата на покрива, където мога (така май също ще ми стане доста трудно ходенето/лазенето в подпокривното пространство). За двупластов ГК не бях чувал честно казано, но аз съм лаик по въпросите свързани със сухото строителство ... :-D :-D :-D
"Лежащите" греди не са ли на много голямо разстояние една от друга? От трите греди една лежи върху стените, т.е. е неизползваема. Другата е по средата на коридора, тази декоративната. Третата нямам идея на какво лежи, защото минава по средата на хола ... :?
Младежи, това стандартна конструкция на скарата от профили е ...?

Изображение

Питам по-конкретно за вертикалните профили.
Pooh - майстор
ando1515 написа:
Младежи, това стандартна конструкция на скарата от профили е ...?
Не. И при всяко положение е слаба - поне по 2 рапидки LN (копчета) са нужни за захващането на профилите, един към друг,а не 1 обикновена TN рапидка за монтаж на гипсокартон. В гредите също захващането е слабо - ползват се рапидни винтове за дърво 5/50 или по-големи. Ако се закрепва на 2 и повече точки - може и да са с по-малък диаметър, но не и дължина.
Надявам се, също така, това да са само носещите профили и под тях да има и монтажни, но като гледам UD профила - едва ли. Като цяло ... не влизайте без каска и стойте винаги изправени под този таван. :wink:
Pooh написа:
ando1515 написа:
Младежи, това стандартна конструкция на скарата от профили е ...?
Не. И при всяко положение е слаба - поне по 2 рапидки LN (копчета) са нужни за захващането на профилите, един към друг,а не 1 обикновена TN рапидка за монтаж на гипсокартон. В гредите също захващането е слабо - ползват се рапидни винтове за дърво 5/50 или по-големи. Ако се закрепва на 2 и повече точки - може и да са с по-малък диаметър, но не и дължина.
Надявам се, също така, това да са само носещите профили и под тях да има и монтажни, но като гледам UD профила - едва ли. Като цяло ... не влизайте без каска и стойте винаги изправени под този таван. :wink:

Хехе, не съм го правил аз, но видях снимката и ми стана интересно.
Най-вече - това ли е правилния начин за захващане на скарата към ребрата на покрива? С вертикални профили? Защо си мислех за шишове или нещо подобно, че се използва? :lol: :lol: :lol:
muhala - майстор
Здравейте,

Имам таванско помещение с капандура, което е голямо колкото една стая и мисля да го направя обитаемо.
Покрива е направен с дървени греди, над тях дъски, а под тях летви и е мазано. По-долу има две снимки.
Искам да направя тавана с ГК и вата, обаче ме притеснява водата. При най-малкия тче ватата и ГК ще станат на юфка.
Мислех си да наредя първо аквапанел, а под него вата и ГК, но аквапанела е много скъп за мен.
Кави са другите варианти според вас ?

Изображение Изображение
шоп - майстор
вт сеп 01, 2020 2:09 pmmuhala написа:

Мислех си да наредя първо аквапанел, а под него вата и ГК, но аквапанела е много скъп за мен.
Кави са другите варианти според вас ?
Просто не трябва да има течове. Аквапанела не е панацея. Ако покрива тече, той няма да спре водата, защото тя все ще си намери път надолу.
muhala - майстор
вт сеп 01, 2020 2:57 pmшоп написа:
вт сеп 01, 2020 2:09 pmmuhala написа:

Мислех си да наредя първо аквапанел, а под него вата и ГК, но аквапанела е много скъп за мен.
Кави са другите варианти според вас ?
Просто не трябва да има течове. Аквапанела не е панацея. Ако покрива тече, той няма да спре водата, защото тя все ще си намери път надолу.
Съгласен съм с теб, но не ми се вярва, че може да се разчита само на това, че покрива няма да протече. Докато разбереш, че тече ватата и картона ще са на юфка.
Едит: Вчера приключи ремонта на покрива, но не искам да разчитам на това.

Ето един пример как една счупена цигла може да направи ватата на баница докато разбереш, че има проблем.
Изображение
шоп - майстор
вт сеп 01, 2020 5:30 pmmuhala написа:
Вчера приключи ремонта на покрива, но не искам да разчитам на това.

Под керемидите нямаш ли паропропусклива мембрана, дъсчена обшивка?

Тема "Съвет за таван от ГК на подпокривен етаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: