• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
shipochki - напреднал
Pooh написа:
shipochki написа:
Имай в предвид ,че по-дебели профили (примерно Кнауф-ски) биха компенсирани до някъде окачване през по-голямо разстояние.
Напротив - окачването, зависи от общото тегло на тавана, а по-дебели профили, не го намаляват по никакъв начин ... още повече, че в следващото си изречение, споменаваш двупластова обшивка. :wink:
Окачването(ако не броим периферията) изобщо не е правопропорционално на общото тегло на окачения таван.Ако сметнеш колко държи всеки един окачвач в определена точка(което зависи от самите окачвачите и от крепежните елементи естествено) , то ще забележиш , че дори и при лошо изпълнение винаги е предостатъчно за да издържи общото тегло.
Мерси!
Общо взето всички клоните към сваляне на каратавана. Оставаме само на нови и стари "лежащи" греди. Хващам окачвачите за "старите греди".Може и за новите греди, нали така? Важното е кои са по-здрави? Хващам с шишове към ребрата на покрива, където мога (така май също ще ми стане доста трудно ходенето/лазенето в подпокривното пространство). За двупластов ГК не бях чувал честно казано, но аз съм лаик по въпросите свързани със сухото строителство ... :-D :-D :-D
"Лежащите" греди не са ли на много голямо разстояние една от друга? От трите греди една лежи върху стените, т.е. е неизползваема. Другата е по средата на коридора, тази декоративната. Третата нямам идея на какво лежи, защото минава по средата на хола ... :?
Младежи, това стандартна конструкция на скарата от профили е ...?

Изображение

Питам по-конкретно за вертикалните профили.
Pooh - майстор
ando1515 написа:
Не. И при всяко положение е слаба - поне по 2 рапидки LN (копчета) са нужни за захващането на профилите, един към друг,а не 1 обикновена TN рапидка за монтаж на гипсокартон. В гредите също захващането е слабо - ползват се рапидни винтове за дърво 5/50 или по-големи. Ако се закрепва на 2 и повече точки - може и да са с по-малък диаметър, но не и дължина.
Надявам се, също така, това да са само носещите профили и под тях да има и монтажни, но като гледам UD профила - едва ли. Като цяло ... не влизайте без каска и стойте винаги изправени под този таван. :wink:
Pooh написа:
ando1515 написа:
Не. И при всяко положение е слаба - поне по 2 рапидки LN (копчета) са нужни за захващането на профилите, един към друг,а не 1 обикновена TN рапидка за монтаж на гипсокартон. В гредите също захващането е слабо - ползват се рапидни винтове за дърво 5/50 или по-големи. Ако се закрепва на 2 и повече точки - може и да са с по-малък диаметър, но не и дължина.
Надявам се, също така, това да са само носещите профили и под тях да има и монтажни, но като гледам UD профила - едва ли. Като цяло ... не влизайте без каска и стойте винаги изправени под този таван. :wink:

Хехе, не съм го правил аз, но видях снимката и ми стана интересно.
Най-вече - това ли е правилния начин за захващане на скарата към ребрата на покрива? С вертикални профили? Защо си мислех за шишове или нещо подобно, че се използва? :lol: :lol: :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за таван от ГК на подпокривен етаж" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: