Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
reevil - специалист
Здрвейте, предстои ми шпакловане на таван ОТ ГК с фигура и преградна стена от ГК.
Помагайте с избора на материали. Прочетох, че хартиената лента е най-добра за всички видове фуги и вътрешни ъгли.
Добри мнения има и за шиитрок зелен с тази лента, но мисля че ще излезе скъпичко за пълнене на фуги и слагане на ленти.
Дали ще мога да поставям тази хартиена лента с фигинфюлер, ще има ли добра спойка(по-рядък ли да го правя) или да си карам с армираната и стъклофазерната.
Интересува ме също по овалните вътрешни ъгли на фигурата ще може ли да се слага хартиена лента?
За трета ръка вече мисля че ще мога да си позволя шиитрок.
Благодаря
ivanpetrov - специалист
На мен лично не ми се получават нещата с хартиената лента, и си карам само с армираща лента и фугенфюлер.Но нека и майсторите да си кажат мнението.
vgeorgiev - специалист
Ще ти кажа, аз какво правя и какво не бих направил повече.

Пълня фабричните фуги с Фугенфлюлер, слагам армираща мрежа и пак минавам с Фугенфлюлер.
Правя фаска на късата страна на картона. Запълвам с Фугенфлюлер, а отгоре слагам стъклофазерна мрежа.

Ъглите на тавана ги правех със Фугенфлюлер и стъклофазерна мрежа. Абсолютно никакъв смисъл няма от мрежата. По-добре сложи армираща. При мен на места се напука където правех ъглите със стъклофазерна мрежа. Преди боядисване минавам с акрилен уплътнител по ъйлите.

Гипскартона за мен е някакъв компромис. Ако може да минеш без него е по-добре. Това е мнението ми. По-добре преградна стена от итонг и мазилка отколкото ГК.

Тема "Хартиена лента и фугинфюлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: