Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
zack - специалист
Привет. Искам да попитам, коя система да използвам. Прегледах релични се спрях на една на Кнауф.
Апартаментът е на последен етаж, под тавански помещения, с тавани на 3.05 метра.
Направих тестово обособения кухненски бокс, който е малък. 8 и нещо квадратни метра.

Използвах вата от 10 см., 40 кг., на плочи, не както ми казват повечето - на рула.
Под ватата сложих парна бариера на Кнауф, която пише че пропуска водни пари,
но по-малко, за да не се образува конденз на плочата над ватата!
Парната бариера на Кнауф застъпвам и залепям с някаква специална лента на Кнауф.

Имам 3 въпроса:
- ватата да я захващам ли с дюбели за тавана? На кухнята вече е късно, но за другите стаи все още може;
- във всички стаи ли да слагам парна бариера, или само в кухнята и банята?
- каква е разликата между двете системи за окачени тавани от снимките по-долу:

За кухнята ползвахме тази, при която CD профилите са на едно ниво. По компактна ми се струва и гипсокартона се хваща на повече места.
Но гледам, че масово се ползва тази, при която профилите са на две нива - носещи и монтажни CD профили.
Някой знае ли им предимствата и недостатъците, като изключим цената, защото тази, която съм избрал е малко по-скъпа!
Предпочитам скара на едно ниво, защото височината ми е важна. Знам, че имам такава, ама си ми харесва и не искам да губя много.

Изображение

Това е системата, която повече ми допада:

Изображение


Това е парната бариера:

Изображение
zack - специалист
Начертах и две бързи схеми на едната спалня, която смятам да почвам във вторник.
Така ли са ми сметките? Решил съм да слагам окачвачите на 60 см., да не ми пречат на ватата.
Може да са повече, ама поне няма да се ядосвам, докато вкарвам плочите вата.
Изображение

Мисля си така да ги почна платната в другата стая? Това правилна последователност на нареждане ли е?

Изображение
jekasus - майстор
Щом височината е важна, прави на едно ниво, но 3см не са чак толкоз се забелязват...
Ама като почнеш, ще видиш колко е крив тавана :-D Освен краища, обърни внимание и на центъра на тавана.
60 см са прекалено близко за между окачвачи(при двойна скара са по-малък брой), 80-90 см нормално, колко си по-малко вързан към основния таван, толкоз по-малко варианта за напуквания по него. А ватата лесно се режи или се къса.
Нареждането е правилно, може и разминаване един профил 40 или 50 см.
Пароизолация сложи, щото май имаш неотопляеми помещения отгоре.
vgeorgiev - специалист
Мнението не е по темата и е изтрито от модератор.
p.v.x - майстор
zack написа:
, с тавани на 3.05 метра.
zack написа:
Предпочитам скара на едно ниво, защото височината ми е важна. Знам, че имам такава, ама си ми харесва и не искам да губя много.
Ще изразя моето мнение.

Не го приемай за даденост , или като упрек.

За стаи от 15кв.м. , тази височина е прекалена.

За правоъгълна стая , с квадратура 40-50кв.м. , съм по съгласен.

:rock:
zack - специалист
Строителните отвори наистина бяха 220 см. :drinkers: Ама тях ги оправихме със щурцове под бетона и са готови за врати.
Изправени и т.н. Мерките са взети от фирмата и днес ще поръчваме вратите.

Стените не са толкова криви, колкото ги мислех. UD-тата в двете спални ги монтирахме вчера. Провисването на тавана е около 1 см.
Мерих го първо с дълъг нивелир и после с лазерния нивелир и рулетката, като го оставам да свети на нивото, което съм избрал и меря в различни точки.

За окачвачите, щом това е гъсто, ще ги сложа през 80-90 см. По-малко дупчене на плочата и по-малко работа - допада ми.

Височината ще се смъкне с около 20 см., защото ще правя и фигури под основния таван.
Иначе за по-малки стаи, наистина е високо, но ще имам и 13-14 см. на пода - сгурия и скара, дюшеме 4 см., подложка под ламиниран паркет 1см. и след това 11 мм. ламиниран паркет.
Т.е. от 3.05 махаме около 35 см. и се получават 2.70 тавани, което ми допада. В кухнята, където тавана е готов, е около 2.80, което не ми е високо, нищо, че е малка :drinkers:

Ей така ще ги наредя окачвачите:
Изображение
vgeorgiev - специалист
Мнението не е по темата и е изтрито от модератор.
zack - специалист
Взех си такива. Адски лесно и готино се получава с тях. Много се изкефих.
Като зная как се режат UD-та и се закрепят с копчета към CD-тата, въпреки разликата в размера - ширина и височина,
това е много яко :-D Доволен съм много :roll: И нивата, и прави ъгли, и всичко си идва на мястото :rock:


Изображение
zack - специалист
Привет,
За следващата спалня мисля профилите да са подредени така.

Може ли да попитам за идея за разчупена фигура, която да помогне на този трапец, да не си личи толкова :?
Не знам точно как да се изразя. Ако направя някой правоъгълник, ще си личи много, че стаята е трапец, затова търся идеи за нещо друго.
Т.е. трябва да е някоя несиметрична фигура. :?


Изображение
vgeorgiev - специалист
vgeorgiev написа:
Мнението не е по темата и е изтрито от модератор.
Модетатора да го духа. Какъв ли не спам има по другите теми... Тръгнал да ми трие смислените мненя.

Потребителят е баннат!

Тема "Окачен таван със скара на едно или две нива?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: