Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
uphero - специалист
Здравейте, имам едни 13 кв/м таван който искам да покрия/скрия с нещо.
Как се подреждат по цена разлчините варианти които имам?
Изображение
torbalan - Дървен философ
А на снимката какво виждаме?
На мен ми прилича на ОСБ и прокапала пяна...
Слагаш тънък фибран и си готов, примерно ако е 2см ти излиза 54 лв (само фибрана).
EDI - майстор
Тавани плоскости от EPS.Ако не е равен, равни го с фибран 2 см и пяна.
uphero - специалист
Доста е криво, поне 2-3 сантиметра се разминават някои плоскости...
шоп - майстор
Колега, следя предишната Ви тема: "Пропаднал на места камъшен таван как да го оправя?" и там Ви дадох съвет.

Определено вървите по пътя да плащате двойни пари и да влагате двоен труд за едно и също нещо. Опасявам се да не станат сметките х3

Как ще скриете дефекти с разминаване 2-3 см? :? :? А напуканите и рушащите стени какво ще ги правите?

Варианта беше или хубаво изпънат таван от гипскартон с или без вата,монтиран на двойна скара под гредореда или сега пак да го направите след като сте си дали парите за крив таван обшит с ОСБ плоскости и пяна. Между другото и опънатият таван е решение, но не е бюджетно решение. Ако се подлъжете да облепите този крив таван със стиропорени декоративни плоскости и не харесате резултата ще надминете цената на опънат таван :-D
uphero - специалист
шоп написа:
Колега, следя предишната Ви тема: "Пропаднал на места камъшен таван как да го оправя?" и там Ви дадох съвет.

Определено вървите по пътя да плащате двойни пари и да влагате двоен труд за едно и също нещо. Опасявам се да не станат сметките х3

Как ще скриете дефекти с разминаване 2-3 см? :? :? А напуканите и рушащите стени какво ще ги правите?

Варианта беше или хубаво изпънат таван от гипскартон с или без вата,монтиран на двойна скара под гредореда или сега пак да го направите след като сте си дали парите за крив таван обшит с ОСБ плоскости и пяна. Между другото и опънатият таван е решение, но не е бюджетно решение. Ако се подлъжете да облепите този крив таван със стиропорени декоративни плоскости и не харесате резултата ще надминете цената на опънат таван :-D
Напуканите стени ги замазаах днес всчиките :-D
Дотук сметката е общо 105 лева :? Съвсем малко е над 13 квадрата, колко ще излезе с гисп картон цялото като се включи и замаска?

ПП просто идеята в началото беше да се ползва надвечер стаята на хладинка, но после реших да го направя по като хората и да си преместя компютъра за да работя там. От което следва, че бюджета вече се вдига.
Както съм ги сложил така и ще ги сваля, има къде другаде да ги сложа. А за пяната - сефте хващам такова чудо, а и на пистолета имаше "върток" отзад и докато му хвана цаката взех, че изпръсках флакона.


Та да обобщим - колко ще излез всичко с гипс картона ако няма друг лесен начин да си оправям кривия таван.
uphero - специалист
След още една инспекция установих, че по-скоро има "дупка" или хлътнало и от там идва разликата.
С малко разместване и една летва ще се изравни тавана доста добре.

Та с нова идея съм днес - може ли директно върху ОSB - то да се замаже? Както в/у гипс картона с мрежа?

Тема "Бюджетно решение за таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: